УКРАЇНСЬКА БІРЖА
Функції фондової біржі полягають у забезпеченні регулярного функціонування організованого ринку цінних паперів і похідних фінансових інструментів.
Раніше біржа виглядала як місце або будинок, де збирались у визначені години торговці й посередники з метою укладання угод по цінних паперах або товарах між собою. На сьогоднішній день торги на біржі відбуваються в електронному вигляді, з використанням спеціальних програм.
Біржові торги в Україні беруть свій початок з 1992 року. До початку роботи "Української біржі" в 2009 році, на жодній з бірж не було системи гарантій виконання угод. Біржі мали вигляд дошки оголошень або системи обміну повідомленнями. Для приватного інвестора при таких технологіях існували деякі складнощі, пов'язані з додатковими тимчасовими й фінансовими витратами.
Кардинальні зміни відбулися з початком роботи "Української біржі". Зараз приватному інвесторові досить один раз відвідати брокера для оформлення необхідних документів і одержання доступу до торгів, і можна починати здійснювати угоди, торгуючи через інтернет за допомогою систем інтернет-трейдинга.
У травні 2008 року найбільші учасники українського ринку цінних паперів підписали договір з "Фондовою біржею РТС" про створення в Києві нової біржі у формі відкритого акціонерного товариства. Така форма власності була обрана для забезпечення максимальної прозорості корпоративного керування з найперших днів.
Основна мета заснування біржі - підвищення конкурентоспроможності фінансового ринку України та створення умов для залучення в економіку країни не тільки іноземного, але й внутрішнього капіталу.
26 березня 2009 року на "Українській біржі" почалися торги цінними паперами. У травні 2010 року почав роботу строковий ринок - торгівля ф'ючерсами. А 2011 рік був ознаменований введенням нового інструмента на ринок - опціону. Сьогодні для торгів на "Українській біржі" доступні наступні інструменти:
На сьогоднішній день Індекс UX розраховується, базуючись на цінах 5 акцій "блакитних фішок" України - акцій найбільш великих українських компаній, лідерів у своїх галузях.
Слід зазначити, що всі операції, які відбуваються на біржі, суворо регулюються державою. В Україні функцію регулятора фондового ринку виконує Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку. НКЦПФР видає ліцензії й регулює правила взаємодії між усіма учасниками фондового ринку країни. Також комісія здійснює державний контроль що стосується випуску та обігу цінних паперів та деривативів.
Наші логотипи
Розкриття інформації