"Українській біржі" 4 роки
Сьогодні, 26 березня 2013 року, виповнилося чотири роки з моменту запуску торгів на "Українській біржі".
"4 роки назад на фондовому ринку України відбувся прорив. І стався він завдяки початку роботи "Української біржі". Упевнений, учасники українського ринку поділяють цю думку. Нові технології - подвійний зустрічний аукціон, ринок заявок, торги з використанням центрального контрагента - нові інструменти - ф'ючерси, опціони - вдихнули життя в цей сегмент економіки, дозволили з'явитися новим бізнесам, новому класу інвесторів. У Московської Біржі ще багато технологій, якими ми можемо поділитися з українським ринком, зокрема моделлю торгів Т +2, перехід на яку успішно відбувся вчора на російському фондовому ринку, - говорить виконавчий директор з міжнародної присутності Московської Біржі Олександр Потьомкін. - Упевнений, що "Українська біржа" буде завжди в авангарді розвитку, і що у цього проекту, незважаючи на кризові явища, що відбуваються в усьому фінансовому світі, цікаве і довгострокове майбутнє".
"З нагоди чотириріччя "Української біржі" від імені Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку хочу побажати керівництву та колективу біржі і надалі залишатися одним з флагманів українського організованого ринку цінних паперів. Сподіваюся, що професіоналізм біржі та ефективна робота будуть і надалі сприяти розвитку фондового ринку. Бажаю всій команді біржі плідної роботи, завжди надаючи своїм клієнтам послуги і продукти найвищої якості, йти вірним шляхом створення сприятливих умов для залучення іноземних та вітчизняних інвесторів на свій майданчик, - побажав "Українській біржі" Глава НКЦБФР Дмитро Тевелєв. - Сподіваємося, що спільними зусиллями ми досягнемо високих цілей в побудові фондового ринку, який би відповідав світовим стандартам".
"За короткий період свого існування "Українська біржа" зробила величезний внесок у розвиток фондового ринку України, привнесла нові технології, подолала відсталість інфраструктури, яка була на той момент, - говорить Голова Біржового Ради "Української біржі", генеральний директор Concorde Capital Ігор Мазепа. - На жаль, сьогодні активному розвитку біржі не сприяє ряд факторів: ставлення західних інвесторів, які колись домінували на ринку, плачевний рівень корпоративної культури в Україні та загальний негативний інвестклімат. Все це дає про себе знати - ми спостерігаємо мізерні торги на "Українській біржі". Але впевнений, що зовсім скоро все налагодиться, так і повинно бути".
"Українська біржа" стала одним з найбільш патріотичних проектів, які були на фондовому ринку нашої країни, оскільки вона відстоює не тільки свої інтереси, але й України в цілому. Незважаючи на всі перепони, команда біржі дуже гідно себе проявила за ці 4 роки і не зупиняється на досягнутому. "Українська біржа" стала тим новатором, який допоміг українському фондовому ринку зробити величезний крок вперед. Вона змінила інфраструктуру ринку, правила гри, змінила мислення ринку. "Українська біржа" якісно поліпшила те, що до неї існувало. Вона створила ринок заявок, з нею прийшли технології, з нею з'явився ринок фізичних осіб. Фактично, "Українська біржа" впровадила в Україні стандарти торгівлі, якими керуються не тільки в Москві, але і в Варшаві і Лондоні. За якістю продукту український ринок практично нічим не поступається найбільшим європейським майданчикам, а в деяких аспектах навіть перевершує (є доступ до ринку РЕПО, який дає учасникам можливість брати не тільки довгі позиції, але й короткі), - вважає керуючий директор, голова департаменту брокерських операцій Dragon Capital Дмитро Тарабакін. - Сьогодні "Українська біржа" існує в державі, в законодавстві якої відсутній верховенство права і немає корпоративної культури. За підтримки з боку держави цей проект міг би стати дуже успішним, оскільки для цього є всі передумови і, що головне, вже сформована правильна організація структури. Будучи одним з найбільших учасників ринку, ми завжди підтримували і будемо підтримувати ініціативи "Української біржі", оскільки вважаємо, що це економічно правильний проект".
"Не буду приховувати, у 2009 році очікування того, що біржа зможе зробити за 2-3 роки, були істотно більшими, ніж в підсумку вона змогла зробити. Тоді я вважав, що сучасні біржові технології зможуть бути каталізатором якісних змін, які дозволять індустрії цінних паперів грати гідну роль у розвитку економіки. А вийшло так, що "Українська біржа" сильно випередила попит на розвинений організований ринок. Тим не менш, їй вдалося стати і досі залишатися драйвером розвитку інфраструктури фондового ринку країни, без неї картина була б зовсім сумною. У дні народження прийнято бажати успіхів і процвітання. Я бажаю біржі дожити до тих років, коли фондовий ринок стане реальним джерелом коштів для розвитку України. Упевнений, що з "Українською біржею" це станеться раніше, ніж без неї", - говорить керуючий директор ІГ "УНІВЕР" Олексій Сухоруков.
За більш детальною інформацією звертайтеся до Департаменту комунікацій за телефоном: (044) 495-7474.