Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
П'ятниця, 22.11.2024 05:48
English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Строковий ринок
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Підписка
У форматі RSS
Спецпроекти
Корисні посилання

На главную страницу » » » » Інтерв'ю з Олегом Ткаченко: Фондовим ринком потрібно жити
 версія для друку

Інтерв'ю з Олегом Ткаченко: Фондовим ринком потрібно жити

Олег Ткаченко
Голова правління
Української Біржі


Джерело: Fundmarket 15.06

1. У цьому році вас одноголосно переобрали на посаду Голови Правління біржі, зараз ви стали "Особистістю фондового ринку". Ви могли б розповісти секрет Вашого успіху на вітчизняному фондовому ринку? Можливо, ним потрібно керувати, а не торгувати на ньому в якості трейдера?

- Визнання колег - це вища похвала, і я радий, що фондове співтовариство так високо оцінило роботу колективу "Української біржі", і мою в тому числі.

Відповідь на ваше запитання одна - фондовим ринком потрібно жити. Коли ти любиш те, що робиш, у тебе обов'язково все вийде.

2. Чи є послідовний чіткий план розвитку фондового ринку країни? Що за чим повинно слідувати? Чи враховує  він специфіку нашого ринку?

- На нашому ринку спостерігається недостатня кількість як інвесторів, так і якісних інструментів. Тому, відповідь на запитання "Що за чим повинно слідувати", досить очевидна - потрібно залучати інвесторів, а для їхнього залучення необхідно створювати нові інструменти.

У першу чергу мова йде про подвійний лістинг. Вітчизняні інвестори та професійні учасники фондового ринку вже давно очікують вирішення питання про допуск іноземних цінних паперів, а також паперів, які де-факто є українськими, але пройшли розміщення на іноземних біржах. Без урегулювання цього питання подальший розвиток вітчизняного ринку важко уявити.

У другу - поява нових вітчизняних емітентів. Ми ведемо активну роботу з компаніями, яким потенційно може бути цікаве проведення ІPO в Україні, а також приймаємо участь у проектах, спрямованих на підвищення корпоративної культури та інформаційної відкритості емітентів.

Також, ринку необхідні інструменти валютного хеджування, яких поки немає в нашій країні. Подібні інструменти дозволять іноземним інвесторам заходити на вітчизняний ринок з меншими ризиками.

3. Коли ви прогнозуєте повернення масової зацікавленості до українського ринку?

- Масової зацікавленості український фондовий ринок ще не бачив. Наш ринок у своєму розвитку проходить тільки початкові стадії, тому потенційно в нього дуже велике майбутнє. Якщо учасники ринку та держава не  сконсолідують свої сили для розвитку ринку, то він остаточно піде  за кордон. Саме така ситуація складається в останні роки. Ми, учасники ринку, з одного боку, і держава з іншого, повинні поставити собі за мету - розбудовувати ринок, і тоді в найближчому майбутньому ми зможемо побачити масову зацікавленість до нього. Зараз же можемо говорити про те, що інтерес зароджується, але існує цілий ряд складнощів, які потрібно подолати.

4. Чи є можливість у пересічного українця, маючи 5 тис грн., практично без ризику заробити на нашому ринку? Якщо так, то який це буде відсоток?

- Фондовий ринок - це не казино, у якому люди намагаються заробити ставками на чорне та біле. Фондовий ринок - це ринок, на якому можна заробити і заробіток буде залежати від того, якими знаннями володіє людина. Людям, які не прагнуть або не мають можливості глибоко аналізувати фондовий ринок, я б рекомендував доручити свої активи професіоналам з управління активами. Людям, же які самі прагнуть заробляти, для початку необхідно ознайомитися з основами біржової торгівлі, почати цікавитись  подіями, які відбуваються на ринку, пройти навчання.

Робота на фондовому ринку звичайно ж, пов’язана з певними ризиками. Хоча, складно собі уявити сферу діяльності, де можна заробляти без ризиків. Ризики існують завжди та скрізь. Від ступеня ризику залежать і потенційні заробітки, при ризикових стратегіях потенційно можна досягти дуже високих прибутків. З іншої сторони на фондовому ринку існують інструменти, у тому числі інструменти хеджування (строкові контракти, ф'ючерси й опціони), за допомогою яких можна страхувати свої інвестиції: визначаючи рівень ризику й прогнозуючи рівень прибутковості.

Результати конкурсу "Найкращий приватний інвестор", організатором якого виступає "Українська біржа", уже кілька років підряд показують, що маючи на рахунку навіть 5 тис. грн. можна одержати гарний дохід. Так, наприклад, переможець конкурсу "Найкращий приватний інвестор"-2011 за три місяці заробив більше 900%, примноживши свій стартовий капітал з 5 тис. грн. до 50 тис.

5.Трейдерів на ринку стає менше чи все-таки існує позитивна динаміка?

- Залежно від  ситуації на ринку, темпи збільшення кількості трейдерів зростають або знижуються. Коли на ринку переважає негативна динаміка, початківці не поспішають починати торгувати і, відповідно,  темпи приросту приватних інвесторів зменшуються. Коли динаміка позитивна - усе більше приватних інвесторів відкривають рахунки, щоб встигнути заробити на рості акцій.

Зараз кількість приватних трейдерів збільшується, хоч і не такими швидкими темпами як раніше. Я певен, що коли ситуація стабілізується й ринок почне рости, ми побачимо великий приплив нових клієнтів.

Крім того, збільшення кількості приватних інвесторів також залежить і від поінформованості нашого населення. Тому учасникам ринку важливо не зменшувати обороти, а продовжувати активну роботу над підвищенням фінансової грамотності населення.

6. Чи маєте Ви програми залучення закордонних трейдерів, партнерів, інвесторів?

- Звичайно, у нас є така програма. На сьогоднішній день у нас дуже мало іноземних інвесторів, і якщо зараз припинити проводити активну роботу з просування українського ринку закордон, у майбутньому так все і залишиться. Тому ми активно займаємося залученням трейдерів та інвесторів на фондовий ринок, у тому числі й іноземних. У цьому процесі ми зустрічаємося з певними складнощами, починаючи з досить недружнього валютного регулювання в нашій країні, і, закінчуючи тим, що при тенденції зниження світового тренду, закордонні інвестори намагаються свої інвестиції повертати додому та не так активно інвестувати в зовнішні ринки.

7. Які нові інструменти Ви плануєте виводити наступними на ринок? Чому на даному етапі інструментів така обмежена кількість у порівнянні з розвиненими біржами?

- Наші найбільші плани та надії пов'язані з допуском іноземних цінних паперів на український ринок. Ми сподіваємося, що указ Президента, підписаний в цьому році, із завданням по впровадженню подвійного лістингу буде виконаний і, тоді ми одержимо нові цікаві папери на ринку акцій. Що стосується строкового ринку, ми вже не раз виокремлювали наші плани, пов'язані з ф'ючерсами на валюту, золото та нафту.

Правила біржі дозволяють торгувати цими інструментами, технічна готовність є. Але для запуску необхідний дозвіл регуляторів, якого, на жаль, на сьогоднішній день ми ще не одержали. Ми сподіваємося, що в найближчому майбутньому, регулятори погодять усі необхідні документи для початку роботи нових інструментів.

8. Чи вивчали  ви досвід Варшавської фондової біржі? Як вона змогла досягнути подібних результатів? Наскільки такий сценарій виправданий/можливий в Україні?

- Ми вивчали досвід різних фондових ринків, у тому числі й наших сусідів: Польщі, Росії. На відміну від України, у Польщі з одержанням незалежності, була чітка державна програма розвитку фондового ринку. Варшавська біржа створювалася як єдина біржа країни та у держави була мета - розвивати власний фондовий ринок. Тому порівнювати польський та український фондові ринки в принципі некоректно. Ми розбудовувалися по-різному і на сьогоднішній день повністю перейняти польський досвід уже неможливо. Якщо сьогодні ідея розвитку ринку одержить державну підтримку (мова не про фінансування, а про бажання держави це робити), то для нашого ринку з'являться можливість розвиватися більш динамічно.

9. Наскільки високу планку (у контексті розвитку українського ринку) ви поставили перед собою?

- Україна одна з найбільших країн Європи за площею і за чисельністю населення. У той же час це одна із бідніших країн, із самим низьким розміром ВВП на душу населення, але при цьому з досить високоосвіченим населенням. Тому, я впевнений, що ми маємо величезний потенціал розвитку. І повинні прагнути, для початку, досягти рівня наших сусідів (Росію, Польщу), а далі ставити нові цілі. В інфраструктурі фондового ринку вже досить багато зроблено, у нас є всі можливості для ривка, і ми можемо стати східно-європейськими тиграми, але для цього необхідновелике  бажання та згуртованість держави та учасників ринку.



Copyright © Українська біржа, 2008-2024. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: Україна, 04107, м.Київ, вул. Якубенківська, буд. 7-г
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду