В цілому за 2011 р. акції Інтерпайп «Новомосковського трубного заводу» стали невигідною інвестицією, оскільки їх річна дохідність склала -70%, в той час як індекс Української біржі впав на 40%. Наразі цінні папери емітенту торгуються на дуже низьких рівнях – 0,66 грн. за одну акцію. Але протягом останнього півріччя не знижуються сильніше, ніж ринок.
Таке відставання пов’язано з відсутністю вагомих поштовхів для руху ціни акцій вгору. Навіть навпаки, компанія є малокапіталізованою, а враховуючи нинішню специфіку фондового ринку України, де відсутня значна ліквідність не тільки в компаніях другого-третього ешелону, а й навіть в емітентах індексного кошику (які наторговують за день обсяг в межах 1-5 млн. грн.), обсяги торгів за акціями Новомосковського трубного заводу є низькими. За останні 3 місяці обсяг торгів акціями заводу склав 0,36 млн. грн.; а за рік – 1,8 млн. грн. (без урахування угод РЕПО).
У 2011 р. Новомосковський трубний завод виготовив 217 тис. тонн сталевих труб, що на 19% більше, ніж у 2010 р., таким чином, було виконано виробничий план керівництва заводу, оголошений на річних зборах акціонерів – 210 тис. тонн. Все ж заводу є куди нарощувати обсяги виробництва: в 2007-2008 рр. завод виготовляв близько 300 тис. тонн продукції на рік. Наприкінці 2011 р. компанія пройшла аудит білоруського Держпромнагляду. А тому квоту на поставку труб до Білорусії в обсязі 18 тис. тонн, визначену Митним союзом, буде заповнювати саме цей завод групи «Iнтерпайп». В той же час очікувати більших, ніж цього року, замовлень від Росії не варто. Наразі є інформація, що Інтерпайп не планує збільшувати поставки труб до Росії у 2012 р. За нашими прогнозами рівень виробництва сталевих труб на Новомосковському ТЗ залишиться на рівні 220-230 тис. тонн у 2012 р.
Слід зазначити, що і за такої завантаженості потужностей, яка існує сьогодні, Новомосковський ТЗ мав хороші фінансові результати у попередні роки і саме за рахунок гарних прибутків та припливу ліквідності на фондовий ринок ціни акцій емітенту зростали слідом за ринком. На наш погляд, у зв’язку з борговим навантаженням всієї групи завод і погіршив свої фінансові показники за результатами 2-3 кварталів цього року.
За нашими прогнозними фінансово-виробничими показниками на 2012 р., акції емітенту торгуються з наступними ринковими мультиплікаторами: EV/S = 0,14; EV/EBITDA = 2,0; EV/тонну = $160 за тонну. Ці коефіцієнти є дуже низькими, як порівняно з українськими, так і в порівнянні з російськими компаніями-аналогами.
Єдиним більш позитивним фактором в цілому для групи «Інтерпайп» є реструктуризація кредитного портфелю на суму $887 млн. до 2017 р. В рамках реструктуризації банки надали додаткове фінансування компанії в розмірі $136 млн. на реалізацію інвестиційної програми. А також, перша черга сталеплавильного комплексу «Дніпросталь», потужністю 1,32 млн. тонн стальної заготовки в рік, практично запущена. Тому, з 2012-2013 рр. мала б зростати рентабельність на заводах групи.
Наразі ж, при такій низькій ліквідності акцій Новомосковського ТЗ, ми б не рекомендували їх купувати.