Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
Неділя, 07.07.2024 05:29
English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Строковий ринок
Члени біржі
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Спецпроекти
Корисні посилання

Аналітика та новини фондового ринка

Суббота, 3 марта 2012

Аналітичний огляд ринку

КІНТО
Прогнозируемое настроение рынка: Нейтрально
Индекс UX по итогам дня: 1459,92-0,19%

Вчора на саміті ЄС було підписано новий договір бюджетної стабільності, що передбачає річний структурний дефіцит бюджету не більше 0,5% номінального ВВП для країн-учасниць союзу. А за перевищення країною дефіциту бюджету вище 3% ВВП вводяться санкції в розмірі до 0,1% ВВП. Ці кошти будуть вноситися в постійний ESM. Крім того, згідно документу держави мають юридичну відповідальність за невиконання погодженої податкової та бюджетної політики. Великобританія та Чехія відмовились від приєднання до договору, а Ірландія попередньо має провести загальнонаціональний референдум по даному питанню. Інші 25 країн-членів ЄС погодили пакт.

Крім того, на саміті ЄС лідери країн єврозони вирішили переоцінити розмір EFSF та ESM до кінця місяця та внести оплачений капітал в ESM в 2012 році одразу два транші.

Згідно даних «Євростат» індекс цін виробників в єврозоні в січні зріс на 3,7% в річному розрахунку, в цілому в Євросоюзі – на 4,4%. Ціни виробників, за виключенням енергетичного сектору, зросли за цей період на 1,9% в єврозоні та на 2,3% в ЄС; ціни в енергетичному секторі зросли на 2,2% та 2,1% відповідно.

Обсяг роздрібних продажів у Німеччині у січні, з урахуванням коригувань на інфляцію та сезонність, зменшився на 1,6% (очікувалось зростання показника на 0,5%).

Дефіцит бюджету Іспанії у 2012 році складе 5,8% ВВП проти раніше запланованого 4,4%, повідомив вчора прем’єр-міністр країни.

Міжнародне рейтингове агентство Moody's знизило рейтинг Греції з «Са» до «С».

Український фондовий ринок продемонстрував досить мляву динаміку, за результатами торгової сесії індекс УБ та ПФТС втратили 0,5% та 0,4% відповідно. Обсяг торгів на ринку заявок УБ склав лише 5,7 млн. грн., основну частину яких наторгували акції Мотор Січі, Алчевського МК, Центренерго та Азовсталі. Більша половина емітентів ринку заявок знизила свої котирування, найбільшим падінням відзначились акції Стахановського ВБЗ, Ясинівського КХЗ та Донбасенерго. Всупереч загальноринковим настроям, акціям Азовсталі, Мотор Січі, Північного ГЗК, з менш ліквідних – Харцизькому ТЗ та Західенерго, вдалось зрости.

Сьогоднішній торговий день, на наш погляд, мало чим буде відрізнятись від учорашнього, за рахунок відсутності світових новин та вихідного дня на європейських і американських фондових ринках.

Новини

Як повідомило агентство «Інтерфакс-Україна», виробництво готового прокату в січні-лютому знизилося на 5% – до 4,628 млн. тонн, сталі – на 5%, до 5,283 млн. тонн, а от виробництво чавуну зросло на 1%, до 4,647 млн. тонн.

У лютому виробництво прокату знизилося на 13,7% в порівнянні з попереднім місяцем і на 7,9% в порівнянні з лютим 2011-го, до 2,146 млн. тонн, сталі – на 12,6% і на 7,7% відповідно, до 2,464 млн. тонн, чавуну – на 12,1% і на 1,5%, до 2,174 млн. тонн.

Коментар аналітика: результати, які можуть призвести до руху цін акцій емітентів: «Азовсталь» значно знизила обсяги виробництва порівняно з аналогічним періодом попереднього року — на 26%, що негативно вплине на динаміку цін акцій емітента; група «ЄМЗ» показала зростання, однак лише за рахунок низької бази порівняння; відчутно знизилось і виробництво на ММК ім. Ілліча.

За даними «Інтерфакс Україна», гірничорудні підприємства у січні-лютому наростили видобуток залізної руди на 5% – до 13,062 млн. тонн.

У лютому 2012 року гірничорудні підприємства скоротили видобуток залізної руди на 4,9% порівняно з січнем 2012-го, але наростили на 5,9% в порівнянні з лютим 2011-го, до 6,323 млн. тонн, виробництво залізорудного концентрату знизилося на 6,1% і зросла на 4,5%, до 5,202 млн. тонн відповідно. Випуск агломерату збільшився на 32,5% і на 1,9% – до 4,931 млн. тонн, окатишів – знизився на 5,4% і зріс на 8,2%, до 1,840 млн. тонн відповідно.

Коментар аналітика: Центральний, Північний та Полтавський ГЗК дещо скоротили обсяги виробництва у лютому 2012 року порівняно з січнем — на 6-8%. За два місяці всі вони незначно наростили обсяги виробництва порівняно з аналогічним періодом минулого року на 2-6%. Такі виробничі результати не будуть мати впливу на ціни акцій емітентів. Як і раніше завантаженість ГЗК та ціни на продукцію вказують на те, що в цьому році можна очікувати стабільних позитивних фінансових результатів, щоправда дещо гірших, ніж за 2011 рік.


Настроение рынка на 3 марта 2012
Падение
1 0
Рост
Комментарии и премаркет этого дня:
Аналітичний огляд ринку
КІНТО
Комментарии к открытию рынка
ООО "Восточно-Крымская фондовая компания"
Мариано Рахой даёт сигнал к распродажамПадение
ИК ИФГ КАПИТАЛ, Алексей Сидоров
Премаркет
Инвестиционная группа ІТТ


Copyright © Українська біржа, 2008-2024. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: Україна, 04107, м.Київ, вул. Якубенківська, буд. 7-г
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду