Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
Субота, 06.07.2024 13:27
English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Строковий ринок
Члени біржі
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Спецпроекти
Корисні посилання

Аналітика та новини фондового ринка

Вторник, 14 августа 2012

Аналітичний огляд ринку

КІНТО
Прогнозируемое настроение рынка: Нейтрально
Индекс UX по итогам дня: 1080,99+0,24%

Учорашній день на світових ринках не відзначився чимось особливим. Зростання ВВП Японії за 2 кв. виявилося меншим, ніж очікувалося (+0,3% кв/кв проти +0,5% кв/кв), а от падіння ВВП Греції – навпаки – було меншим, ніж прогнозувалося (-6,2% р/р проти -7,0% р/р). Італія досить успішно розмістила річні казначейські векселі на €8 млрд. в результаті чого доходності по довгострокових облігаціях країни дещо впали. Американський ринок, хоч спочатку і здивував зниженням на відкритті, однак до вечора відіграв майже всі втрати, закрившись з -0,1%.

Українські акції зросли на 0,8% на мізерному обсязі торгів. Період літніх відпусток і брак зовнішніх та внутрішніх драйверів роблять ринок надзвичайно тонким і малоактивним. На такому ринку фундаментальні чинники майже не відіграють жодної ролі, усе рухається технічними факторами.

Сьогодні зранку Європа здивувала гарними даними по ВВП Німеччини та Франції. Обидві країни уникли рецесії, причому зростання Німеччини уповільнилося менше, ніж очікувалося – з 0,5% кв/кв у 1 кв. до 0,3% кв/кв у 2 кв., а не до 0,2% кв/кв згідно з прогнозом. ВВП Франції не зріс у 2 кв., однак прогнози передбачали падіння на 0,1-0,2%. О 12:00 за Києвом відбудеться публікація попереднього значення росту ВВП по всій Єврозоні за 2 кв. А перед відкриттям американської сесії будуть оприлюднені дані по роздрібних продажах у США.

Азійські ринки поки що тримаються у «зеленій» зоні, хоча зростання не дуже велике – всього +0,3%. РТС відкрився з +0,65%. Отже, ми очікуємо, що помірний ріст українських акцій продовжиться, проте навряд чи індексу УБ вдасться перетнути позначку в 1100.


Новини

Монетарні тенденції липня

Депозити збільшилися на 9 млрд. грн. м/м, забезпечивши фактично 1/3 приросту за 7м2012. Основний внесок у зростання депозитів відбувся за рахунок юросіб (+6,2 млрд. грн.), тоді як фізособи наростили депозити на 2,7 млрд. грн. Різко прискорилися депозити у іноземній валюті – 7,1 млрд. грн. – 2/3 від приросту за 7м2012.

Кредити банками фактично не видавалися з початку року. У липні 2012 року статистика зафіксувала зниження кредитного портфелю на 1,3 млрд. грн.

Коментар аналітика: Стагнація кредитної активності банків триває і скоро наблизиться до своєї річниці.

Тим часом депозити неочікувано зросли у липні, що є досить нетрадиційним для цього місяця року. Загальний приріст був досить сильним і, скоріше за все, спричинений достатньо високими ставками. Депозити фізосіб – основа фінансового ресурсу банків – зросли не так сильно як загальний показник по системі, тому це наштовхує на думку, що за сильним приростом у липні стоять одноразові фактори.

У другому півріччі 2012 р. Україна без мита поставлятиме до Росії 150 тис. тонн сталевих труб.

Тобто, Росія вже підписала зміни до договору про поставки трубної продукції з України до країн Митного союзу. Очікується підписання додаткових угод до договору між Білоруссю та Казахстаном вже цього тижня.

Коментар аналітика: Нейтральна новина, оскільки такий обсяг поставок є аналогічним минулорічному. Ці поставки стосуються лише труб виробництва групи «Інтерпайп».

У 2011 році група «Інтерпайп» поставляла сталеві труби до Росії по таких самих квотах = 300 тис. тонн в рік.

З 1 жовтня по 31 грудня минулого року Україна також могла постачати на ринок Білорусії 18 тис. тонн труб, а на ринок Казахстану – 14 тис. тонн. в межах Митного союзу.

У першому півріччі 2012 року Україна експортувала без мита 264 тис. тонн сталевих труб, в тому числі до Росії – 150 тис. тонн; до Білорусії – 72 тис. тонн; до Казахстану – 42 тис. тонн.

У січні-липні 2012 р. порівняно з аналогічним періодом 2011 р. Укрнафта скоротила обсяг видобутку нафти на 6%, до 1 166 тис. тонн; природного газу – на 4%, до 926 млн. м3.

Обсяг видобутку нафти та природного газу у липні 2012 р. порівняно з минулим місяцем виріс на 14% (до 181 тис. тонн) і 8% (до 142 млн. м3) відповідно.

Коментар аналітика: Обсяг видобутку нафти у липні 2012 р. став приємним сюрпризом, однак він поки що не є стабільним трендом.


Настроение рынка на 14 августа 2012
Падение
2 6
Рост
Комментарии и премаркет этого дня:
Аналітичний огляд ринку
КІНТО
Обзор фондового рынкаРост
ИК ИФГ КАПИТАЛ
Перед открытиемРост
Брокерский Дом "Открытие"
Утренний обзор рынкаПадение
"НАВИГАТОР-ИНВЕСТ", Виталий Булынин.
Premarket: ожидается очередная неактивная торговая сессия
Вячеслав Орлюк, руководитель направления по работе с VIP-клиентами Dragon Capital
ПремаркетРост
Инвестиционная группа ІТТ
Ожидаем боковое движение
Сергей Доценко, аналитик "Gainsfort online"


Copyright © Українська біржа, 2008-2024. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: Україна, 04107, м.Київ, вул. Якубенківська, буд. 7-г
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду