Вчора ціни українських акцій на локальному фондовому ринку несподівано різко знизились. Індекс УБ втратив 2,2%. Приводом для зниження стала, імовірно, заява про відставку міністра економічного розвитку і торгівлі України Павла Шеремети. Заява про відставку з’явилась незабаром після появи у впливовій британській фінансовій газеті The Financial Times статті, в якій описується складне економічне становище України через військові дії на Сході країни та повільний темп економічних реформ. Це вимагає додаткових кредитів МВФ та країн-донорів або ж може привести до дефолту країни, говориться в статті. Іншими причинами зниження могли стати розчарування інвесторів в українські акції на фоні не дуже хороших корпоративних новин: зупинки ряду виробництв через бойові дії та зниження натуральних обсягів виробництва або ж вихід одного, або кількох, крупних гравців з ринку. Поміж тим, навіть суттєве вчорашнє зниження індексу УБ не переламало середньострокової зростаючої тенденції на локальному ринку акцій.
Західні біржі вчора закінчили торгову сесію в плюсі. Широкий фондовий індекс США S&P 500 оновив історичний максимум і завершив зростанням четверту торгову сесію поспіль. Це відбулось на фоні хорошої макроекономічної статистики та очікуванні виступів провідних фахівців з фінансів на щорічному симпозіумі в Джексон-Холі, США, який організовується Федеральним резервним банком Канзасу. Так, згідно звіту міністерства праці США, число американців, що вперше звернулися за допомогою з безробіття, на минулому тижні скоротилось на 14 тис. - до 298 тис.. Індекс випереджальних економічних показників США за даними дослідницької організації Conference Board збільшився в липні 2014 на 0,9%, що є максимальним підвищенням з березня цього року. Продажі будинків на вторинному ринку житла США минулого місяця виросли на 2,4% щодо червня і досягли 5,15 млн. будинків у перерахунку на річні темпи, що стало максимальним значенням з вересня 2013 року, повідомила Національна асоціація ріелторів. Всі показники виявились помітно кращими за очікування аналітиків.
Сьогодні зранку фондові індекси Азії на фоні сприятливої макроекономічної статистики з США зростають. Ф’ючерси на європейські індекси мало змінюються і трохи знижуються. Композитний індекс виникаючих ринків (країн, які розвиваються), MSCI EM, після вчорашнього зниження, сьогодні, завдяки росту цін акцій в Азії, додає 0,4% і продовжує тренд шестимісячного зростання. Індекс знаходиться коло трирічного максимуму.
На цьому фоні сьогодні можна очікувати приблизно з рівними шансами як продовження зниження локального ринку акцій, так і його відскоку наверх.
· сайт "КІНТО"
· тел. (044) 390-57-60