Індекс УБ майже всі п’ятничні торги провівши незначно коливаючись коло нуля, під кінець торгової сесії пірнув униз і закінчив день з мінусом у 1,1%.
Для України основними новинами у п’ятницю та на вихідних стали переговори в Мілані по політичному врегулюванню ситуації на Сході країни та тристоронні газові переговори Україна – Росія - ЄС. За заявами керівників держав та урядів, міністрів та керівників корпорацій сторін на зустрічах було досягнуто певного прогресу, але без остаточного вирішення питань. Істотні розбіжності між сторонами залишаються.
Світові фондові ринки, після значного зниження в попередні дні та тижні, у п’ятницю стрибнули вверх. Європейський ринок додав більше всіх. Широкий панєвропейький індекс STOXX 600 зріс на 2,8%. При цьому, однак, слід враховувати, що в середу індикатор за однин день упав відразу на 3,1%. Широкий фондовий індекс США S&P 500 в п’ятницю додав 1,3%, а композитний індекс фондових ринків країн, які розвиваються, MSCI EM – 0,6%. Ринки пробують відіграти втрати минулого періоду та переломити вже тривалий тренд зниження.
Наразі ринки переосмислюють квартальну корпоративну звітність, яка продовжує публікуватись. Учасники американського фондового ринку можуть бути відносно задоволеними фінансовими результатами корпорацій США за третій квартал.
Окремі українські банки теж вже почали публікувати квартальну звітність. Сьогодні-завтра очікуємо звітність Райффайзен банк Аваль, а під кінець тижня традиційно для цих чисел мала б вийти квартальна звітність металургійних підприємств та коксохіміків. Після виходу фінансової звітності українських емітентів можливі різкі цінові рухи на локальному ринку акцій. Тож слідкуємо за звітністю.
Сьогодні зростання на азійських фондових майданчиках продовжилось, відігруючи ріст американського ринку в п’ятницю. Індекс MSCI EM зранку додає вже 1,1%. Проте, ф’ючерси на європейські індекси, незважаючи на цей ріст, в червоному.
Така різнонаправлена динаміка вносить елемент невизначеності для українських трейдерів. На українському фондовому ринку сьогодні можна скоріше очікувати позитивної динаміки з відносно невеликою зміною цін акцій. Хоча під впливом підвищеної волатильності на зарубіжних ринках можливі і різкі цінові рухи. Українські учасники фондового ринка мають бути в ці дні готовими до виходу фінансових даних за третій квартал по окремим емітентам, що в ході торгів може вплинути на ціни окремих акцій, але й також, не виключено, вплине і на поведінку локального фондового ринку в цілому.
· сайт "КІНТО"
· тел. (044) 390-57-60