Індекс УБ за результатами торгів у п’ятницю знизився на 0,6%. Інші, крім «Центренерго», індексні акції знизились в ціні за результатами п’ятничних торгів. Більше всього втратили акції Крюківського вагонобудівного заводу (2,6% - по цінам закриття), Авдіївського КХЗ та Алчевського МК (по 2,2%). Індекс УБ вже третій раз за минулий місяць тестує рівень підтримки у 1090 пунктів, що викликає певну стурбованість, і говорить про можливість зниження індикатору нижче цього рівня. Тим більше, що минулий локальний максимум у 1140 пунктів в ході останнього невеликого підйому так і не був досягнутий.
З місцевих новин, які впливають на ринок. «Метінвест» повідомляє про те, що підприємства групи, розташовані в зоні АТО, знаходяться в пристойному технічному стані, і вже всі працюють. Мова йде і про «Азовсталь», і про Авдіїівський КХЗ, Єнакієвський МЗ та Харцизський трубний завод.
Опубліковані дані про обсяги виробництва продукції у жовтні окремими емітентами.
"Азовсталь" наростила випуск прокату в жовтні на 71% у порівнянні з вереснем. В жовтні підприємство випустило 286 тис. тонн загального прокату, 306 тис. тонн сталі і 279 тис. тонн чавуну, в той час, як у вересні - 167 тис. тонн загального прокату, 219 тис. тонн сталі і 189 тис. тонн чавуну.
Єнакієвський МЗ у жовтні виробив 29 тис. тонн прокату та 25 тис. тон сталі, в той час як у вересні завод стояв. З 21 жовтня конвертерний цех ЄМЗ, після майже двомісячного простою, відновив роботу. Також працюють дві доменні печі підприємства. Крім того, з 21 жовтня відновила роботу макіївська філія ЄМЗ (новий потужний прокатний стан). Звичайними місячними обсягами виробництва ЄМЗ є близько 230 тис. тонн прокату на місяць.
Кюківський вагонзавод у жовтні виробив 214 вантажних вагонів. Це середній рівень виробництва заводу в 2014 році. На піку попиту, в період 2011-2012, завод виробляв по 900 вантажних вагонів на місяць. Завод не виробляв в 2014 році пасажирських вагонів, але спільно з японцями реконструював 95 вагонів метро для Києва. На жаль, це крупне державне замовлення вже виконано, а про нове, подібне, поки тільки йде мова. У листопаді на КВБЗ заплановано 10 робочих днів на місяць.
В п’ятницю європейські фондові ринки також знизились – в середньому на піввідсотка. Американські індекси в цей день мало змінились. Місячні дані по ринку праці в США, опубліковані в п’ятницю, вийшли слабші за очікування аналітики, в той час, як дані по експорту Китаю в жовтні 2014, які вийшли сьогодні (ріст 11,6% рік до року), вийшли сильнішими за прогнози (10,6%).
Сьогодні зранку ф’ючерси на європейські фондові індекси знижуються. Зведений доларовий індикатор фонових ринків країн, які розвиваються, MSCI EM, який знижувався п’ять торгових днів поспіль, і в минулу п’ятницю втратив 0,3%, сьогодні зранку додає близько 1%.
На цьому фоні на українському фондовому ринку можлива, з приблизно рівною ймовірністю, динаміка, як вверх, так і вниз. Хтось може вирішити, що з третьої спроби індекс УБ має все ж піти нижче відмітки у 1090 пунктів, в той час, як інші - вирішити, що індекс торгується в діапазоні і має зрости, а рівень 1090 пунктів є нижньою границею. Що стосується того факту, що індекс від минулого рівня у 1090 пунктів не сильно просунувся вгору – то це випадковість. Тож у трейдерів є вибір. Можливо, на ріст - слід розраховувати більше.
· сайт "КІНТО"
· тел. (044) 390-57-60