В п’ятницю індекс УБ підріс на 0,6%. А поміж тим, ринки країн, які розвиваються, і в п’ятницю, і вчора, і сьогодні зранку відзначились зниженням на 0,3%, 1,2% та 0,75% по їх доларовому індексу MSCI EM відповідно. Причому, з сьогоднішнім, це вже восьмий торговий день зниження індексу MSCI EM, і негативний тренд в останні дні прискорився.
В п’ятницю американські індекси продовжили зниження, яке почалось на ринку США раніше, європейські підростали. В понеділок вони помінялись місцями: американські незначно коригувались вверх, європейські - незначно вниз.
Основними каталізаторами на світових фондових ринках виступили звіт по праці в США, який був опублікований в п’ятницю, та довгоочікуваний початок програми кількісного пом’якшення в Єврозоні. Позитивні дані по ринку праці в США в котрий раз змусили замислитись учасників фондового ринку США про початок нормалізації відсоткових ставок, що негативно для цін американських акцій. Що стосується програми кількісного пом’якшення в Європі, то вона, навпаки, сприяє стимулюванню росту цін європейських акцій, через стимулювання росту економіки та усунення дефляційних тенденцій в Єврозоні. Втім, останні дані ОЕСР вже показують прискорення темпів зростання економіки Євросоюзу. На ринок США, ще й в дуже немалій мірі, негативно впливає чинник технічної корекції вниз, яка почалась на минулому тижні.
Обидві новини мають негативний вплив і на пару євро-долар, а через неї і на ціну золота в доларах США, на яку, окрім того, негативно також впливає і перспектива росту відсоткових ставок в США і невисока інфляція. І пара євро-долар і ціна золота суттєво провалились в ціні на новинах.
На фондові ринки країн, які розвиваються, тиснуть і перспектива росту відсоткових ставок в США, і посилення долара, і зниження цін на сировину.
Для України найважливішою новиною стане завтрашнє засідання ради директорів МВФ по Україні, яка з дуже високою імовірністю схвалить виділення великої фінансової допомоги країні і значного першого траншу цієї допомоги. Обидві новини з немалою імовірністю сприятимуть помітному зростанню цін українських активів, а от сьогодні локальний український ринок акцій, імовірно, чекає певна корекція вниз. Хоча, знову ж таки, позитивні очікування завтрашніх подій можуть переважити.
· сайт "КІНТО"
· тел. (044) 390-57-60