Індекс УБ вчора «провалився» на 1,7%. На локальному українському ринку акцій за останні три тижні чітко вималювалась картина глибокого коригування вниз, яке нелегко зупинити. Це абсолютно не означає, що, навіть, при подальшому розвитку такого сценарію не буде періодів підйому. Такого не буває. За виключенням технічних факторів, які є серйозним аргументом при слабкій макроекономічній статистиці і невиразних корпоративних новинах, важко виділити інший чинник, який приводить до такої динаміки українського фондового індикатору.
Композитний доларовий фондовий індекс країн, які розвиваються, MSCI EM, вчора додав ще 0,8% після зростання протягом останніх днів напередодні, хоча й знижується сьогодні зранку на 0,3%. Європейські фондові індекси завершили торги в четвер в плюсі. Зведений індекс найбільших підприємств регіону Stoxx Europe 600 піднявся на 0,6% - до значення в 400,83 пункти, що є максимальним значенням з 2000 року і наразі зовсім незначно нижче від історичного максимуму. З початку року індикатор додав вже 17%. Щоправда, тут варто взяти до уваги суттєве зниження курсу євро. Американські індекси Dow Jones і S&P 500 знизилися вчора після суттєвого зростання днем раніше.
Тема засідання Комітету по відритих ринках ФРС на ринках швидко згасла і фондові індекси в світі рухають більше корпоративні прибутки та їх очікування, як все ж таки і очікування поступового зростання відсоткових ставко в США. Ціни на сировину теж відіграють свою роль.
Сьогодні майже в рівній мірі можна очікувати, як і зростання (після суттєвого зниження напередодні), так і зниження індексу УБ. Якщо все ж сьогодні відбудеться зниження індексу, то в наступний день, максимум два слід очікувати суттєвого технічного відскоку вгору.
· сайт "КІНТО"
· тел. (044) 390-57-60