Індекс УБ провів більшу частину вчорашньої торгової сесії в позитивній зоні, і закінчив торги ростом на 0,54%. Композитний доларовий фондовий індекс країн, які розвиваються, MSCI EM, з яким найбільше корелює індекс УБ, вчора зріс на 0,58%.
В той же час західні біржі вчора знижувались. Зведений індекс найбільших підприємств Європи, Stoxx Europe 600, втратив 0,6%, в той час як широкий фондовий індекс США, S&P 500, опустився на 0,9%.
Сьогодні зранку індекс MSCI EM додає в межах 0,15%, ф’ючерси на європейські та американські індекси суттєво знижуються – в середньому на 0,6%.
За потоком новин пройшла відносно непоміченою важлива інформація стосовно американського фондового ринку. Корпоративні прибутки в США в 2014 році знизилися вперше з 2008 року. Зниження склало 0,8%. У четвертому кварталі прибутки американських компаній просіли в цілому на 1,4% в порівнянні з аналогічним періодом роком раніше.
Консенсус-прогноз експертів, опитаних FactSet, припускає зниження сукупного прибутку компаній S&P 500 в першому кварталі 2015 року на 4,6% порівняно зі зростанням на 2,8% у першому кварталі 2014 року. З 31 грудня 2014 року консенсус-прогноз погіршився на 8,2% - це самий значний перегляд з 2009 року.
Таким чином, американські фондові індекси скоро опиняться під додатковим тиском, адже відношення ціна - прибуток (P/E) на американському ринку наразі немале. Технічно, наслідки цих подій вже видно на графіках.
Факт тиску вниз на американському фондовому ринку буде мати значні наслідки і для інших ринків. Ці наслідки можуть бути різними. З однієї сторони, зниження фондового ринку США, як правило, спричиняє негативний тиск і на інші фондові ринки. Але за умов хороших фундаментальних показників компаній на цих ринках та їх невисокої оцінки, інвестори в акції можуть навпаки «переходити» на ці ринки з фондового ринку США, що приводить до їх росту. Подібне вже зараз видно по фондовому ринку Європи. А от що стосується ринків країн, які розвиваються, на жаль на чимало з них негативний тиск спричиняють низькі ціни на сировину та дорогий долар США.
Що стосується власне українського фондового ринку, то він зараз більше рухається під впливом технічних факторів. Наразі ринок досяг певного рівня підтримки, від якого може початись його ріст. Хоча більш сильні рівні підтримки знаходяться трохи нижче поточного. Тож сьогодні-завтра вирішиться питання чи почнеться зростання українського фондового індикатору в середньостроковій перспективі чи індекс УБ продовжить шукати опору дещо нижче. Друге видається трохи більш імовірним. Сьогодні ж більш імовірним видається слабко негативна динаміка індексу УБ.
· сайт "КІНТО"
· тел. (044) 390-57-60