Вчора індекс УБ провівши день то в плюсі, то в мінусі закінчив торгову сесію без змін. З технічної точки зору індекс знаходиться зараз на рівні, з якого можливе як зростання, так і зниження індикатору. Рівень вчорашнього закриття в 1016 пунктів знаходиться на висхідній лінії, яка з’єднує локальні мінімуми останніх місяців. Пробиття її вниз з немалою імовірністю позначить подальше зниження цін акцій; рух же від цієї точки вверх означатиме продовження росту. З урахуванням динаміки індикатору УБ в останні дні обидві можливості є приблизно рівно імовірними, в той час як ситуація на зовнішніх ринках диктує нейтральну динаміку.
Композитний фондовий доларовий індекс країн, які розвиваються, MSCI EM, вчора знизився на помірковані 0,45%. Сьогодні зранку індикатор продовжує слабке зниження, втрачаючи 0,15%.
Опубліковані сьогодні дані по економіці Китаю виявились не дуже сприятливими для цін акцій в Азійсько-Тихоокеанському регіоні. Економіка Піднебесної в першому кварталі 2015 року зросла на 7% в річному вимірі. Це найнижчий темп росту з 2009 року. Обсяг виробництва промислової продукції зріс в річному вимірі на 5,6%, нижче прогнозу аналітиків у 7%. Тим не менш фондові індекси Шанхайської біржі і біржі Гонконгу слабко зростають на відміну від ряду інших фондових майданчиків регіону. Стан економіки Китаю має значний вплив на сировину в цілому в світі та попит в сусідніх країнах.
Вчора європейські біржі вперше за останні шість торгових сесій знизились. Панєвропейський фондовий індекс Stoxx Europe 600 вчора втратив 0,47%. В протилежність фондовій Європі два з трьох основних фондових індексів США незначно зросли. Широкий фондовий індекс США S&P 500 у вівторок додав 0,16%. Сьогодні зранку ф’ючерси на європейські фондові індекси торгуються різнонаправлено; на американські – знижуються.
Основною темою для американського фондового ринку є публікація квартальної звітності. В цілому результати очікуються не дуже хорошими. Можливе зниження інтегрального прибутку компаній S&P 500, а аналітики поки не бачать росту доходів американських корпорацій. Оцінка ж фондового ринку США - немала. Для цін європейських акцій також основним є фактор публікації звітності європейських емітентів, яка розпочалась. На думку аналітиків після недавнього ралі в європейських акціях котирування пайових цінних паперів в регіоні завищені.
По великому рахунку наразі фондові біржі в світі не мають значних драйверів для руху в будь-якому напрямку.
На цьому фоні сьогодні можна очікувати, скоріше, продовження бокового руху в акціях українських емітентів на локальному ринку та збереження невизначеності щодо подальших найближчих перспектив локального фондового ринку. Хоча слід враховувати, що такий стан спокою не є стійким для фондових ринків, тож рано чи пізно, хтось може спробувати порухати український ринок акцій в ту, чи іншу сторону.
· сайт "КІНТО"
· тел. (044) 390-57-60