Індекс УБ додав в минулу п’ятницю 0,5%. Шість з десяти акцій, які складають індексну корзину Української біржі, закінчили минулу торгову сесію в плюсі, і лише одна - в мінусі. На тижневому графіку видно, що індекс продовжує балансувати коло відмітки у 970 пунктів, і в останній день минулого тижні індикатор спробував просунутись від неї вверх.
Рада директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) у п'ятницю завершила перший перегляд виконання Україною економічної програми, підтриманої кредитом розширеного фінансування (Extended Fund Facility Arrangement, EFF), і схвалила виділення другого траншу цього кредиту на суму SDR1,1821 млрд. ($ 1,7 млрд.), говориться в повідомленні Фонду. Україна має найближчим часом отримати кошти другого траншу кредиту МВФ фонду з програми розширеного фінансування EFF у розмірі 1,7 млрд. доларів США, які підуть на поповнення міжнародних резервів Національного банку України, повідомив прем’єр-міністр країни Арсеній Яценюк в неділю, в ефірі одного з телеканалів. Частина цих коштів піде на оплату боргів за газ, заявив віце-прем'єр-міністр України Геннадій Зубко.
В п’ятницю основні європейські фондові індекси переважно зростали (0.15-0,5%), фондові індекси США слабко знижувались (-0,01% - -0,3%). Композитний доларовий фондовий індекс країн, які розвиваються, MSCI EM, в останній день минулого тижня додав 0,85%. Сьогодні зранку ф’ючерси на фондові індекси Європи та США помітно знижуються; індекс MSCI EM втрачає майже 0,9%.
Азійські фондові індекси знижуються в понеділок, через зниження цін на енергоносії і слабкі нові дані по виробництву в Китаї, що разом зменшує «апетит до ризику» учасників фондового ринку. Остаточне значення Caixin/Markit індексу менеджерів із закупівель (PMI) Китаю за липень склало 47,8, що нижче попереднього показника 48,2 і є мінімальним значенням за останні два роки. Показник PMI Caixin/Markit нижче офіційного PMI за липень, опублікованого бюро статистики Китаю в минулі вихідні – 50,0, що порівнюється зі значенням 50,2 пункти місяцем раніше та консенсус-прогнозом інформаційного агентства Рейтерс у 50,2 пункти. Причина зниження індикатору - падіння попиту, як на внутрішньому ринку Китаю, так і на продукцію Піднебесної за кордоном. Значення 50 пунктів розділяє зростання від зниження.
Сьогоднішній негативний фон зовнішніх ринків спричинить тиск і на український фондовий ринок. Найбільш імовірний сценарій для локального ринку акцій на сьогодні – слабке зниження індексу УБ.
· сайт "КІНТО"
· тел. (044) 390-57-60