В п’ятницю індекс УБ знизився на незначних 0,15%. Індекс все ще не може закріпитись на якихось певних значеннях, хоча темп зниження за останні два с половиною тижні значно сповільнився. Індикатор минулого тижня кілька разів пробував закріпитись коло відмітки 970 пунктів, що на 5 пунктів або 0,5% вище значення закриття п’ятниці.
Схожа картина спостерігається і в цілому на фондових ринках країн, які розвиваються. Їх композитний доларовий фондовий індекс, MSCI EM, так само значно сповільнив темп зниження, знаходячись коло багаторічних мінімумів. В п’ятницю ріст індикатору склав 0,02%, і сьогодні зранку індекс перебуває в позитивній зоні з плюсом 0,18%.
Європейські та американські біржі в останній день минулого тижня знизились. Основні фондові індекси Європи та США показали в цей день в середньому відповідно мінус 0,85% та 0,25%. Сьогодні зранку ф’ючерси на європейські та американські індекси впевнено підростають.
На фондових ринках, як і протягом минулого тижня відсутні яскраві теми.
Ринок США слабко відреагував на хороші дані по ринку праці країни, опубліковані в п’ятницю. Економіка країни в липні додала 215 тис. нових робочих місць в не сільськогосподарських секторах. Рівень безробіття залишився незмінним – 5,3%. Ринок країни зараз звертає більше уваги на можливе зростання відсоткових ставок у вересні на фоні досить високої оцінки акцій ринком. Хороші дані з ринку праці та непогані попередні дані по росту ВВП в другому кварталі 2015 року, опубліковані раніше, роблять ріст відсоткових ставок більш імовірним, що негативно для фондового ринку через наступне перенаправлення частини коштів інвесторів на борговий ринок.
Нові дані по економіці Китаю вийшли слабкими. Експорт з Китаю знизився в липні на 8,3% в порівнянні з показником за липень 2014 року, що є найбільшим зниженням за останні чотири місяці, через більш слабкий попит на товари китайського виробництва в світі та сильний юань. Тим не менш, фондовий індекс континентального Китаю Shanghai Composite сьогодні зріс на 4,6% завдяки заходом по його підтримці вжитими урядом країни. Однак, інші азійські індекси не підтримали цей позитивний рух, включаючи і фондовий індекс Гонконгу, в якому теж добре представлені акції емітентів, які торгуються на Шанхайській фондовій біржі.
За відсутності інформаційних приводів, через вже дуже низькі ціни локальних акцій та через вплив зовнішніх фондових ринків (в першу чергу ринків країн, які розвиваються) український фондовий ринок цього тижня імовірно продовжить вирівнюватись і шукати дно, демонструючи відносно слабку динаміку. Торгівля на Українській біржі без значних змін цін акцій в середньому є найбільш імовірним сценарієм сьогоднішнього розвитку подій.
· сайт "КІНТО"
· тел. (044) 390-57-60