Вчора індекс УБ під тиском негативної динаміки зовнішніх ринків знизився на 0,8%. Це, імовірно, саме так, оскільки, за рідким виключенням, практично всі основні зовнішні фондові майданчики вчора демонстрували доволі сильну негативну динаміку, і результати торгів на Українській біржі були далеко не самими гіршими.
Так основні європейські фондові індекси втратили в середу від 1,8% до 2,1%, основні американські фондові індекси просіли від 0,8% до 0,93%, а композитний доларовий фондовий індекс країн, які розвиваються, MSCI EM, знизився на 0,9%.
Якщо говорити про причини такої динаміки, то необхідно зазначити сполучення трьох негативних факторів: зниження цін на нафту, яке негативно вплинуло на котирування нафтогазових компаній, вплив Китаю, де на фоні негативної макроекономічної статистики та погіршення фінансів корпорацій, з певним лагом знижується основний фондовий індекс, і очікування зростання відсоткових ставок в США через імовірне підвищення базової ставки ФРС. Не слід скидати з терезів і технічний чинник, і немалу поточну оцінку «зрілих» фондових ринків розвинутих країн. Тут до місця зауважити, що ціна на нафту марки Brent сьогодні зранку знизилась до 6-и річного мінімуму у 47 доларів США за барель. Однак, також навряд чи слід переоцінювати вчорашній негативний рух на ринках Європи і, особливо, США, на яких торгівля акціями, як і раніше, відбувається в ціновому діапазоні, який установився з лютого-березня 2015 року.
Що стосується дня сьогоднішнього, то тут все лишається без змін з учорашнього дня – ринки продовжують негативний тренд. Ф’ючерси на європейські та американські фондові індекси помітно знижуються; індекс MSCI EM втрачає 0,8%. Так що сьогоднішнє відкриття торгів локальний український ринок акцій зустріне під суттєвим тиском ззовні.
Однак, не будемо забувати, що український фондовий ринок ще в кінці минулого тижня пробував зростати, і мав на цьому шляху непогані здобутки. В останні ж дні місцевий фондовий ринок проявив непогану стійкість до зовнішнього тиску. Тож зниження, яке сьогодні, імовірно, все ж буде мати на Українській біржі, буде незначним і, у випадку, зміни тренду на закордонних ринків чи просто помітного його послаблення, ринок акцій України може (більш імовірно під кінець торгової сесії) і підрости.
· сайт "КІНТО"
· тел. (044) 390-57-60