Минулої п’ятниці індекс УБ підріс на 0,2%, незважаючи на негативний тиск ззовні. В цей день практично всі основні закордонні фондові майданчики закінчили торги суттєвим зниженням. Цей факт росту всупереч тиску ззовні говорить про певну силу локального ринку акцій нині, який через дуже низькі ціни акцій та покращення макроекономічної та фінансової ситуації в країні, поступово йде вверх чи в усякому разі не йде вниз.
Європейські фондові індекси останнього дня минулого тижня втратили від 2,2% до 2,8%. Основні фондові індекси США - Dow Jones Industrial Average, і широкий індекс S&P 500 знизились на 1,7% та 1,5% відповідно. Композитний доларовий фондовий індекс країн, які розвиваються, MSCI EM, просів в цей день на 1,6%.
По великому рахунку особливих приводів в цей день для зниження фондових індикаторів не було. Місячний звіт по праці в США, головна подія п’ятниці, вийшов змішаним: в ньому, як сказав один з аналітиків, «було потроху для всіх». Число нових робочих місць 173 тис. в країні, створених в серпні, виявилось суттєво менше очікуваних 217 тис. Проте показники червня та липня були переглянуті вгору – на 44 тис., рівень безробіття знизився більше очікувань – до 5,1%, а вартість робочої сили в річному вимірі (показник на який звертає особливу увагу ФРС) зросла на 2,2%. Такий звіт легко виправдає довгоочікуване (з острахом учасників фондового ринку) підвищення базової відсоткової ставки в США, так само, як і в ньому можна знайти моменти, на які можна послатись, щоб відтягнути це рішення. Тож зниження фондових ринків в минулу п’ятницю можна скоріше пояснити сполученням чинників: суто випадковим більшим продажем акцій перед можливим підвищенням відсоткових ставок в США, пересторогою щодо можливої негативної динаміки китайських фондових бірж, які з приводу свят в п’ятницю не працювали, тощо.
Сьогодні зранку ф’ючерси на європейські та американські фондові індекси суттєво підростають, додаючи близько 1%. Індекс MSCI EM, навпаки, знижується, втрачаючи 0,7%. Китайський фондовий ринок, як вважають фахівці, ще має потенціал до зниження і це тисне на азійські ринки в цілому, як і на ринки країн, які розвиваються. Фондовий індекс континентального Китаю, Shanghai Composite, знижується сьогодні при великих коливаннях на 1,5%.
На цьому змішаному фоні варто очікувати близької до нейтральної динаміки українського ринку акцій сьогодні з приблизно рівною імовірністю, як слабкого росту, так і слабкого зниження індексу УБ. Здається шанси на слабкий ріст – трохи вищі.
· сайт "КІНТО"
· тел. (044) 390-57-60