Вчора індекс УБ додав 0,2%. Сім індексних акцій закінчили торги в позитивній зоні, три – в негативній. Вчорашній рух на Українській біржі був значно слабшим, ніж на основних закордонних біржах, де основні фондові індекси додали від 1,8% до 3,8%. Схоже, українські учасники фондового ринку не повірили в стійкість ралі на закордонних фондових майданчиках, і вирішили проявити обережність, щоб не попасти в пастку. Така позиція може мати певне підґрунтя, хоча занадто слабкий вчорашній ріст на УБ все ж насторожує.
Основні європейські фондові індекси вчора додали в середньому 3,0-3,3%, фондові індекси США - близько 1,8%, композитний доларовий фондовий індекс країн, які розвиваються, MSCI EM, виріс на 2,1%. Що стосується останнього, то індикатор зростає вже п’ятий торговий день підряд, відштовхнувшись від локального мінімуму, який є дещо вищим від недавніх попередніх двох локальних мінімумів, що позитивно і вказує на більшу імовірність росту індексу в найближчому майбутньому. Можливо, кажуть фахівці, і на фондовому ринку США буде щось подібне, і фондові індекси країни «зроблять ще один похід вниз», перш, ніж відновитись. Після вчорашнього росту більшість фондових індикаторів Європи, США, як і індекс MSCI EM. наблизились до недавніх локальних максимумів кінця серпня-вересня (максимумів уже після зниження від більших значень середини року), тож ринки сьогодні-завтра стануть на роздоріжжі. Один сценарій наступних подій – чергова корекція вниз, інший – підтвердження тренду на відновлення ринків, і вихід з відносно вузького півторамісячного торгового діапазону. В останньому випадку ріст індексів помітно сповільниться.
Якщо трохи далі заглибитись в недавню динаміку основних закордонних фондових бірж, то варто звернути увагу на сильні і несподівані денні та кількаденні коливання протягом останніх півтора місяців, чого не було раніше в останні, як мінімум, півтора роки. Складається враження, що крупні учасники ринку – маркет-мейкери та спекулянти вирішили заробити на коливаннях ринку, не сподіваючись на наступний великий ріст, який приносив прибутки протягом кількох минулих років, та/чи, маскують великі продажі та купівлі.
Що ж стосується фундаментальних чинників, які обговорюються учасниками ринків, і впливають на рух ринків, то вони лишаються незмінними: майбутнє підвищення відсоткових ставок в США та сповільнення темпів росту світової економіки. Останнє ж кількаденне сильне зростання на світових фондових біржах пояснюється перш за все технічним фактором – перепроданістю акцій.
Сьогодні зранку індекс MSCI EM додає 0,4%, ф’ючерси на європейські фондові індекси торгуються різнонаправлено, на фондові індекси США – в червоному.
На цьому фоні можна з майже з рівною імовірністю очікувати слабкого руху локального ринку акцій як вниз, так і вверх, рух уверх бачиться як трохи більш імовірний, враховуючи слабкий ріст вчора – ринок може наздоганяти упущене.
· сайт "КІНТО"
· тел. (044) 390-57-60