Вчора індекс УБ несподівано знизився на 3,6%. Схоже, частина чи кілька впливових учасників локального ринку акцій вирішили дещо зменшити позиції в акціях на не дуже ліквідному ринку. Вчорашній рух на Українській біржі був протилежним до руху на більшості закордонних фондових майданчиків.
Вчора ціновий ріст на закордонних фондових біржах закономірно сповільнився. Основні фондові індекси підійшли до локальних максимумів останніх півтора місяців, після чого мала наступити певна пауза, незалежно від того – продовжать ринки ріст, і вийдуть уверх за межі півторамісячного коридору, чи дещо скоригуються вниз. Проте, схоже, незважаючи на паузу, основні закордонні фондові індекси з більшою імовірністю просунуться вище. Це має стати сигналом для продавців, які ще лишились, щонайменше суттєво сповільнити темп продажів. Опосередковано про наміри ключових закордонних гравців продовжити грати на підвищення говорили вчорашні коментарі окремих фахівців фондового ринку США, які несподівано змінили тональність своїх коментарів з негативної на помірковану позитивну «під тиском об’єктивних обставин».
Основні фондові індекси Європи вчора підросли на 0,6-0,9%. Фондові індекси США - індекси Dow Jones Industrial Average, і S&P 500 змінились різнонаправлено: перший підріс на 0,1% другий – знизився на 0,4%. Композитний доларовий фондовий індекс країн, які розвиваються, MSCI EM, додав 0,9%.
Сьогодні зранку індекс MSCI EM зростає на 1,5%, ф’ючерси на європейські та американські фондові індекси непогано додають - відповідно 0,4-1,0% та 0,4-0,5%. По ходу торгів ситуація може змінитись та, схоже на те, що впливові учасники закордонних ринків зараз спробують подолати дуже помітний негативний настрой на закордонних ринках і для цього зіграти на підвищення. Задача полегшується тим, що в останні півтора місяців вже пройшли суттєві розпродажі, і, в результаті, кількість продавців значно зменшилась. До речі індекс MSCI EM, який останні шість торгових днів демонструє впевнений ріст, і вже вийшов за межі півторамісячного діапазону. Цьому до певної міри сприяє непоганий, різкий локальний ріст цін на нафту.
Західні фондові ринки останні дні та й кілька тижнів, а до вчорашнього дня і ринки країн, які розвиваються, рухаються практично повністю під впливом технічних і психологічних факторів. Фундаментально теми не змінюються. Це – ріст процентних ставок в США та сповільнення темпів росту світової економіки. Однак зараз вступає в силу нова сильна тема, а саме – розпочинається сезон звітності компаній за третій квартал. Звітність корпорацій США в цьому кварталі попередньо обіцяє бути несильною в порівнянні з недавніми періодами. В той же час звітність європейських компаній по динаміці буде кращою. До того, як публікації звітів стануть масовими, закордонні ринки, імовірно, спробують ще дещо підрости.
Через тиждень має початись публікація звітності і українських емітентів. Вона традиційно розпочинається з публікації звітності банків. Звітність може внести свої корективи в хід торгів на Українській біржі, хоча, навряд чи в ній буде багато несподіванок.
Сьогодні, після вчорашнього несподівано сильного зниження на УБ, варто очікувати певного відновлення локального ринку акцій, і цінового росту. Цьому, імовірно, посприяє і ситуація і на зовнішніх ринках.
· сайт "КІНТО"
· тел. (044) 390-57-60