Першого дня цього тижня індекс УБ за результатами торгів підріс на 0,55%. Шість індексних акцій закінчили торги в позитивній зоні, чотири – в негативній. Останні чотири торгові сесії, як слідує з тижневого графіка, індикатор пробує зростати. Сьомого жовтня та першу половину дня восьмого жовтня індекс Української біржі вибудовував «дно», а з другої половини восьмого жовтня, як видно на графіку, почався майже рівномірний несильний ріст індикатору.
Закордонні ринки перебувають у фазі очікування публікації звітності за 3-ій квартал 2015 року. На фондовому ринку США, де звітність очікується зі слабкою, невиразною динамікою, є певний тривожний настрой. На цьому тижні фінансові показники оприлюднять близько 35 компаній, що входять у розрахунок індексу S&P 500, в тому числі Intel, Johnson & Johnson, Schlumberger і General Electric. Цього ж тижня опублікують звітність основні банки країни: JPMorgan Chase - сьогодні, Bank of America і Wells Fargo - завтра, в середу, Citigroup та Goldman Sachs - в четвер. Згідно з даними S&P Capital IQ наразі очікується ріст прибутків банків на 3% рік до року в порівнянні з прогнозом росту у 6,1%, актуальним тижнем раніше. В Європі ситуація з динамікою прибутків корпорацій виглядає набагато краще.
Вчора на цьому фоні основні європейські фондові індекси, в основному, закінчили торги невеликим зниженням. Виключення склав німецький DAX, який додав за результатами торгів 0,2%. Панєвропейський індекс «голубих фішок», Euro Stoxx 50 втратив в цей понеділок 0,09%, широкий індекс STOXX Europe 600, - 0,3%. Фондовим індексам США вдалось закінчити торги в плюсі. Консервативний індекс 30 найбільших компаній традиційної економіки, Dow Jones Industrial Average, підріс на 0,3%, широкий індекс S&P 500 – на 0,1%. Три останні торгові сесії основні американські фондові індекси показують дуже слабку, але все ж позитивну динаміку.
Великою подією для товарних та фондових ринків вчора стало, більш, ніж 5% денне зниження цін на нафту. До того ціни за тиждень виросли на 10%. Сьогодні ціни на нафту зранку коригуються вверх та додають 0,6%. Та проте вчорашнє зниження має вплив на фондові ринки країн, які розвиваються. Якщо вчора їх композитний індекс MSCI EM додав 0,7%, то сьогодні зранку індикатор втрачає теж близько 0,7%.
Ф’ючерси на європейські та американські фондові індекси зранку теж торгуються в «червоній зоні», знижуючись відповідно на 0,2-0,4% та 0,1-0,15%.
Сьогоднішній негативний тренд за закордонних ринках може перешкодити відновленню вітчизняного фондового ринку, яке розпочалось. Оцінюючи шанси на ріст та зниження на локальному ринку акцій в ході та за результатами торгової сесії можна оцінити їх, як 50:50 при імовірній слабкій динаміці ринку.
· сайт "КІНТО"
· тел. (044) 390-57-60