Вчора індекс УБ нарешті підріс. Ріст склав 1,6%. Вчорашній рух дає певну надію на скору стабілізацію локального ринку акцій, проте не занадто сильну. По-перше, вчорашній ріст був суттєво слабшим за зниження попереднього дня – 3,2%. По-друге, ми вже бачили подібну картину під час останнього зниження на локальному ринку акцій: 27 жовтня (+4,2%), 21 жовтня (+2,0%), та 30 вересня (+2,4%), як і до певної міри триденний рух 8-12 жовтня з загальним підйомом на 1,5%. Все це поки нічим позитивним не закінчилось. Тож допоки кілька днів на ринку не буде росту більше, ніж 4-5% в сумі, складно буде повірити в те, що цей ринок вже знайшов своє дно. Хоча, в котрий раз, доводиться дивуватись тому, що хтось продає цінні папери на таких низький цінових рівнях.
Західні біржі цього вівторка відзначились слабким позитивним рухом. За такою динамікою стоїть проста обставина – після зниження вчора та, в середньому, протягом кількох попередніх торгових сесій, мав би бути певний ріст на цих фондових біржах (щоб не «завалити ринок»), та оскільки ринки перебувають в стадії корекції від пікових значень, то ріст мав бути слабкий. Загальноєвропейські індекси «голубих фішок», Euro Stoxx 50, та широкий індекс STOXX Europe 600, підросли відповідно на 0,2% та 0,1% після зниження днем раніше відповідно на 1,4% та 1,1%. Фондові індекси США S&P 500, Dow Jones Indust. Avg. підросли відповідно на 0,15% та 0,16%.
Композитний доларовий фондовий індекс країн, які розвиваються, MSCI EM, в цей день знизився на 1,2% після зниження днем раніше на 1%.
Сьогодні зранку ф’ючерси на європейські фондові індекси переважно підростають, на американські - торгуються практично з нульовою зміною, індекс MSCI EM також мало змінюється.
Банк Goldman Sachs бачить основний фондовий індекс США S&P 500 через рік приблизно на тому ж рівні, що він знаходиться зараз, тож американський ринок, як кажуть, «йде нікуди» - маючи на увазі ні вгору, ні вниз. І Goldman Sachs в таких передбаченнях не одинокий. Західні фондові ринки доволі дорогі, і підтримуються на теперішніх рівнях лише низькими відсотковими ставками. Це створює ситуацію, коли західні фондові індикатори тривалий час коливаються коло тих самих значень, іноді різко і сильно знижуючись, іноді різко і сильно підростаючи. Здавалось б ця ситуація виграшна для інших ринків, а саме, ринків країн, які розвиваються. Та слабкі фінансові результати корпорацій країн цієї групи не дозволяють цьому ринку сильно відірватись від багаторічних мінімальних значень. Ця диспозиція поки, по великому рахунку, не змінюється, і в найближчі місяці не зміниться.
На локальному ж українському ринку акцій має настати перелом. Можливо, вчорашній ріст і був таким, або передвісником такого – сказати важко. Судячи зі слабкого руху ринку – скоріше - ні. Та, все ж, незабаром продажі мають припинитись і локальний ринок акцій , після цього, скоріше за все, піде доволі сильно вгору, відновлюючись, як вже бувало. Можливо з вчорашнього дня, можливо – ні.
· сайт "КІНТО"
· тел. (044) 390-57-60