Індексу Української біржі вчора все ж «вдалося» під кінець торгової сесії підрости, і зафіксувати невеликий плюс у 0,25%. На початку торгів цього понеділка індикатор зростав, потім, в другій половині дня, що називається, «пішов у мінус», де і провів кілька годин, і вже під кінець торгової сесії непогано підріс від мінімальних значень вийшовши в позитивну зону. Чотири індексні акції закінчили вчорашні торги плюсом, п’ять – в негативній зоні, акції одного емітента з індексної корзини - не торгувались. Сьогодні перед локальним ринком, стоїть та сама дилема, що і вчора: продовжити зростання, яке почалось тижнем раніше, чи знову перейти до зниження, як це було два останні дні минулого тижня.
Вчора європейські фондові індекси в середньому підросли на 0,45%-0,5%. Основні фондові індекси США в цей понеділок знизились на 0,4-0,45%. Така різна динаміка пояснюється тим, що фондові індекси США знаходились до цього практично на верхній границі свого торгового діапазону, і перебували на максимальному рівні, який виправдовується фундаментальними чинниками. Зниження вчора відбувалось від нього. Що стосується європейських фондових індикаторів, вони в останньому рості ще не підійшли до своїх останніх локальних максимумів, і доволі далекі від них. Важливу, якщо не вирішальну роль у вчорашній динаміці на фондових біржах Європи відіграло й те, що в останні торгові години на європейському ринку ф’ючерси на американські індекси підростали, і це вплинуло позитивно на європейські ринки. Не виключено, що американські трейдери такою динамікою ф’ючерсів маскували свої вчорашні торгові плани. З фундаментальної точки зору зростання європейських фондових індексів в найближчий рік має бути помітно більшим, ніж близька до нульової динаміки фондового ринку США, завдяки нижчим відсотковим ставкам, кращому росту прибутків європейських корпорацій, нижчій оцінці ринку, в тому числі, порівняно з історичним його невеликим дисконтом до американського.
Композитний доларовий фондовий індекс країн, які розвиваються, MSCI EM, вчора знизився на 1,5%.
Сьогодні день на фондових ринках почався на позитивній ноті. Ф’ючерси на європейські та американські фондові індекси помітно додають, індекс MSCI EM зростає на 1,3%.
З фундаментальних новин. Опубліковане сьогодні остаточне значення індексу менеджерів закупівель в промисловості Китаю (PMI) за версією приватних Caixin/Markit склало за листопад 48,6 пунктів, що вище, ніж в жовтні – 48,3. Та все ж воно нижче, ніж значення 50 що означає сповільнення темпів зростання економіки і це вже 9-ий місяць поспіль, коли індикатор перебуває нижче відмітки у 50 пунктів.
Офіційне значення індексу PMI в промисловому секторі, опубліковане Національним бюро статистики Китаю за листопад сьогодні ж склало 49,6 – дещо нижче жовтневого значення – 49,8. Офіційна статистика бере до уваги більші підприємства, в той час, як опитування - огляд Caixin/Markit, більше концентрується на середніх та малих підприємствах. Офіційне значення PMI в секторі послуг в Піднебесній в листопаді зросло до 53,6 з 53,1 в жовтні. Фондові індекси Китаю та Гонконгу сьогодні зранку зростають.
Хотілось би щоб сьогодні ріст на локальному ринку акцій продовжився. Цьому сприяє позитивний зовнішній фон. Звичайно, вчорашня «жорстка боротьба» «зеленого» з «червоним» на Українській біржі залишає певні і закономірні сумніви щодо цього. Та все ж, при приблизно рівних шансах, перевагу варто віддати сценарію поміркованого зростання, як найбільш імовірному ходу та результату сьогоднішніх торгів.
· сайт "КІНТО"
· тел. (044) 390-57-60