Перед святами шостого січня, індекс УБ знизився на 0,6%.
Світові фондові ринки на різдвяних святах в Україні продовжили зниження. Аналітики в якості основної причини більше посилаються на зниження фондових індексів в Китаї. Європейські та американські фондові індекси минулої п’ятниці знизились. Вони втрачали і днем раніше – в минулий четвер, і за день до цього – в минулу середу. Зниження в п’ятницю загальноєвропейських фондових індексів Euro Stoxx 50 та STOXX Europe 600 склало відповідно 1,7% та 1,5%, американських Dow Jones Industrial Average та S&P 500 - 1,0% та 1,1%. Всього за три останні торгові сесії широкий фондовий індекс США, S&P 500 втратив 4,7%. За тиждень американські фондові індикатори просіли на близько 6%.
Аналітики по фондових ринках США та Європи не схильні перебільшувати значення поточного зниження американських та європейських фондових індексів. Вони нагадують про доволі глибоке зниження фондових індикаторів країни в серпні 2015 року, і бачать подібність нинішньої поведінки фондових індексів до її поведінки минулого серпня. Аналітики не бачать поки що об’єктивних передумов для справді «ведмежого ринку», ні в США, ні в Європі. Немає ні надвисоких цін акцій, ні економічної рецесії, ні високих кредитних ставок, ні кредитної «бульки», ні дуже значних геополітичних подій. Є, щоправда, високі ціни акцій американських корпорації та досить помірковані темпи зростання економік в західному світі, і певне зменшення прибутків американських корпорацій. (При цьому прибутки компаній в Європі – зростають, що позитивно для цін акцій).
Сьогодні ж фондовий ринок Китаю продовжив зниження, незважаючи на заходи влади. Станом на час написання цього огляду основний фондовий індекс Китаю Shanghai Composite знижувався на 5,3% (індекс СSI 300 – Шанхай-Шенжень, який інші вважають основним китайським фондовим індексом втрачав 5,0%). Серед причин – явно зависокі ціни місцевих акцій на місцевих біржах та помітне суттєве сповільнення темпів росту китайської економіки з 7% в 2015 до, як очікується, 6,3% в 2016 році через перехід економіки Китаю до моделі розвитку через внутрішнє споживання. Ситуацію поглибило певне зумисне знецінення юаня властями Китаю з метою стимулювання економіки Піднебесної, що спонукало частину інвесторів продавати активи деноміновані в китайській валюті для її обміну на долари США та, можливо, не зовсім чітко прописані правила припинення торгів при значному зниженні місцевих фондових індексів.
Що стосується західних фондових ринків, сьогодні зранку ф’ючерси на європейські та американські фондові індекси підростають.
Місцевий український фондовий ринок сьогодні може показати слабку негативну динаміку. Ціни локальних акцій уже й так дуже низькі, проте тиск зовнішніх фондових ринків може відчуватись.
· сайт "КІНТО"
· тел. (044) 390-57-60