Вчора індекс УБ, який доволі несподівано знизився позавчора, так само трохи несподівано зріс, додавши 0,2%. Індикатор дві останні торгові сесії по результатам закриття рухався в напрямку протилежному до напрямку основних світових фондових індексів. Причому по ходу торгів в середу, індекс Української біржі доволі сильно знижувався, але, потім, в другій половині дня вийшов в помітний плюс, але під сам кінець торгів знизившись, закінчив торги лише поміркованим плюсом. На зниження індикатору Української біржі наприкінці торгової сесії дуже імовірно негативний вплив мало досить негативне відкриття торгової сесії на фондових біржах США, і подальший негативний розвиток торгів акціями в першій половині торгової сесії за океаном. Що стосується окремих українських акцій, то вони закінчили вчорашні торги досить різнонаправленим рухом. На жаль, як і попереднього дня, знизились в ціні акції «Мотор Січі», яка, на сьогодні, як і в минулі кілька років, є найякіснішим емітентом із індексної корзини УБ.
Загальний же тренд кількох останніх торгових сесій на Українській біржі є негативним. В цьому відчувається вплив світових фондових ринків, і це є спільною рисою українського і основних закордонних ринків. Так само спільним з зарубіжними ринками є різка зміна характеру торгів не тільки від сесії до сесії, але й протягом однієї торгової сесії. Однак, що є позитивним і цілком зрозумілим - негативний рух вниз на локальному ринку акцій помітно менший, ніж на переважній більшості основних світових фондових майданчиків. Причина полягає в тому, що ціни локальних акцій є дуже низькими, і рухаються близько «дна», а ціни акцій на більшості основних зарубіжних ринках є явно завищеними, і рухаються вниз від вершини до рівня більш нормальних оцінок.
Теза про різкий характер зміни перебігу торгів на закордонних фондових ринках знайшла своє підтвердження і у перебігу вчорашніх торгів на фондових біржах США. Після початку торгів, які відкрились с гепом вниз, ціни акцій американських корпорацій перші кілька годин різко пішли ще нижче. Проте в другій половині дня в США фондові індекси різко розвернулись вгору. Зниження основного, широкого, фондового індексу США, S&P 500 склало 1,2%, а зниження індексу високотехнологічних компаній NASDAQ - лише незначні 0,1%. Це при тому, що в середині вчорашньої торгової сесії індекс S&P 500 втрачав 3,6%.
Європейські фондові біржі «не застали» розвороту американського фондового ринку, але «побачили» негативний початок і негативну динаміку перших двох годин торгів за океаном. Тому втрачаючи вдень трохи більше 2%, основні фондові індекси Європи закінчили вчорашній день провалом. Широкий загальноєвропейський індекс STOXX Europe 600 опустився в цю середу на 3,2%.
Композитний доларовий фондовий індекс країн, які розвиваються, MSCI EM, після зростання днем раніше на 1,6%, вчора втратив 3,0%
Ще раз, вкотре, повторимо тезу, що для торгівлі на західних фондових і товарних ринках необхідно бути зараз дуже досвідченим трейдером, та вкрай бажано мати внутрішню інформацію з біржі від інших професійних трейдерів. На локальному українському ринку акцій вимоги помітно слабші, та все ж і тут необхідно бути обережним. Ще раз варто повторити, що ситуація, імовірно, помітно покращиться в другій половині року, і ще більше, в його кінці.
Сьогодні зранку ф’ючерси на європейські та американські фондові індекси дуже слабко знижуються, доларовий індекс MSCI EM втрачає 0,85%.
Сьогодні, трохи більш імовірним видається, дуже помірковане зростання локального ринку акцій – коло нульової зміни. Трейдерам на локальному ринку акцій сьогодні слід бути свідомими того, що після вчорашнього зниження закордонні ринки можуть з немалою імовірністю сьогодні спробувати відіграти вверх. За цим рухом може послідувати і рух вверх на локальному ринку акцій.
· сайт "КІНТО"
· тел. (044) 390-57-60