Вчора індекс Української біржі знизився на 1%. Та в цілому за результатами останніх торгових сесій основний фондовий індикатор України мало змінюється.
Вчорашній торговий день виявився позитивним для більшості фондових ринків. Західні фондові індекси, як і ціна на нафту, вчора вкотре за останній період продемонстрували дуже різку зміну напрямку руху, і при цьому значну зміну величини. Вчора зранку ціна нафтових ф’ючерсів з поставкою в березні опускалась на 2,5%, а в результаті торгів зросла на 5%, змінившись за день від денного мінімуму до денного максимуму більш, ніж на 10%. Аналогічно, під впливом негативної динаміки цін на нафту та вчорашнього ранішнього зниження індексу Shanghai Composite на 6%, європейські фондові індекси розпочали торгову сесію вівторка зниженням більш, ніж на 1%. Але, за результатами торгів фондові індекси Європи додали близько 1%. Широкий загальноєвропейський фондовий індекс Європи STOXX Europe 600 цього вівторка підріс на 0,9%, індекс голубих фішок Euro Stoxx 50 – на 1,03%. Хоча протягом вчорашньої торгової сесії фондові індекси США і не переходили з негативної зони в позитивну, чи навпаки, слід зауважити, що ф’ючерси на американські фондові індекси також втрачали зранку близько 1%, а закінчили індекси торги помітною позитивною зміною. Широкий фондовий індекс США S&P 500 додав вчора 1,4%. А от композитний доларовий фондовий індекс країн, які розвиваються, MSCI EM, вчора несильно знизився - на 1,1%. Це відбулось в результаті ранішнього зниження фондових індексів Азії, які мають найбільшу вагу в індексі.
Такі значні зміни протягом дня, як вже не раз згадувалось в попередніх оглядах, широко використовуються останнім часом крупними трейдерами на провідних біржах з метою заробити на дрібних і менш професійних учасниках ринку, а також щоб замаскувати свої плани. Ринки зараз складні – на річному інтервалі несильно змінюються. Тож основні гравці зараз набагато більше, ніж в останні роки, покладаються на старий, провірений і доволі непростий спосіб роботи – створення різких і погано прогнозованих рухів.
Якщо судити з технічної картини останніх днів, переважна більшість фондових ринків зараз відштовхнулась від локального мінімуму і нешвидким темпом, здійснюючи коливання, зростає. Характер руху подібний на різних ринках, хоча є певні часові лаги між рухами в ту ж сторону. Тому, виходячи з цієї картини напрошується висновок про подальший позитивний рух на ринках вверх протягом кількох днів чи тижня. В подальшому цей рух вверх може продовжитись, а може закінчитись розворотом і знову рухом вниз.
Сьогодні індекс MSCI EM, після вчорашнього зниження, зранку зростає, додаючи 0,8%. Тут відчувається позитивний вплив вчорашньої американської торгової сесії. Ф’ючерси на європейські та американські фондові індекси сьогодні зранку втрачають в ціні, але небагато.
Ринки сьогодні очікують засідання Комітету по відкритим ринкам ФРС США і формулювань Комітету в непростій ринковій ситуації.
Виходячи з логіки руху закордонних фондових ринків і технічної картини на локальному ринку акцій, сьогодні більш імовірно очікувати позитивних торгів на Українській біржі. Після вчорашнього зниження індекс УБ імовірніше сьогодні підросте.
· сайт "КІНТО"
· тел. (044) 390-57-60