Вчора індекс УБ знизився на 1,9% після росту минулої п’ятниці на 3,1%. Підсумок двох останніх торгових сесій – позитивний. Хоча, технічна картина в індексі Української біржі, поки що не викликає особливого ентузіазму.
Останнє - на відміну від технічної картини фондового індексу США S&P 500, де чітко намітився локальний позитивний тренд. Індекс США S&P 500 в ході вчорашніх торгів почавши з невеликого «мінусу», поступово підростав, в другій половині торгів перемістився в позитивну зону, і під сам кінець сесії знизившись, закінчив вчорашні торги невеликим мінусом у 0,04%. Вчорашнє зниження індикатора слід більше розглядати, як закономірну, характерну для західних фондових ринків, паузу після сильного зростання за кілька попередніх торгових сесій. Така пауза може приймати форму більш слабкого руху в напрямку основного тренду чи, частіше, несильного відкату в напрямку, протилежному до основного тренду. Звичайно, зовсім виключати варіанту, коли індекс S&P 500 ще трохи зросте, і почне знижуватись не можна, враховуючи немалі ціни американських акцій, і не зростання прибутків американських корпорацій.
Європейські фондові індикатори теж вчора несильно знизились. Зниження було помітнішим за зниження американських фондових індексів. Широкий загальноєвропейський індекс STOXX Europe 600 втратив цього понеділка 0,2%, більш вузький європейський індекс «голубих фішок» Euro Stoxx 50 опустився на 0,8%. Технічна картина в індексі STOXX Europe 600 останнього тижня – це картина росту. Причому, якщо враховувати, що зараз європейські акції торгуються з нетрадиційно великим дисконтом до американських акцій, а прибутки європейських компаній зростають, то ця картина надихає.
Композитний доларовий фондовий індекс країн, які розвиваються, MSCI EM, вчора підріс на символічні 0,05%. Різні ринки країн цієї групи торгуються при різних оцінках. «Прибитими» донизу є акції країн, де велику роль відіграють нафта та інша сировина, а також уряд проводить доволі спірну економічну політику поблажливості до населення за відсутності структурних реформ, як, наприклад, в Бразилії. Відносно випадково, через великий внесок сировинного сектору в економіку країни, до цієї групи країн з низькою поточною оцінкою акцій попала Мексика. Та проте акції компаній важковиків групи країн Азії: Китаю, Кореї та Індії мають немалі поточні оцінки. Це при тому, що компанії, як і країни - економічно мають певні складнощі. Така дивергенція – розходження в оцінках означає, що в цілому клас цих акцій буде цього року, скоріше, в цілому не цікавий для інвесторів, проте на фоні відновлення цін на сировину, перш за все нафту, у інвесторів з’являються можливості для досить хороших інвестицій в окремі компанії та навіть країни (точніше фінансові інструменти цілої групи компаній певних країн). Це важливо з тих позицій, що фондовий ринок України сильно корелює з поведінкою індексу MSCI EM, що не дивно. Хоча, як показав минулий рік, інвестори дивляться і на конкретні результати. Коли українські компанії, акції яких котируються на біржі у Варшаві, покращили фінансові результати в 2015, це відразу відобразилось достойним чином в цінах їх акцій.
Сьогодні зранку ф’ючерси на європейські та американські фондові індекси несильно знижуються. Індекс MSCI EM втрачає 0,6%. Зниженню на фондових ринках сприяє відновлення зниження цін на нафту.
Виходячи з ситуації на зовнішніх ринках, на локальній фондовій біржі сьогодні нас очікує негативний день. Хоча так само, як місцевий ринок здивував вчора занадто сильним зниженням, він також несподівано сьогодні може здивувати і зеленим кольором. Так, правда, це видається менш імовірним так все ж таке може бути. Особливо, якщо враховувати, що по-перше, закордонні фондові ринки в ході торгів останніми місяцями різко змінювали напрямок руху, а по-друге, західні фондові ринки зараз знаходяться у фазі відновлення.
· сайт "КІНТО"
· тел. (044) 390-57-60