Минулої п’ятниці індекс Української біржі скоригувався вниз на 0,6% після невеликого росту попередніх днів. Фактично, динаміка індикатору за останні шість торгових сесій після значного росту – відновлення 18 лютого – близька до нульової. Дещо турбує технічна картина в індексі УБ. На місячному графіку індикатору за ці шість останніх торгових сесій вималювалась невелика подвійна вершина, що може бути ознакою подальшого зниження ринку. Обсяги торгів в минулу п’ятницю були лише трохи вищими за обсяги торгів попереднього дня і близькими до мінімальних за останній час.
З фундаментальних новин по українському ринку акцій. Металургійний комбінат «Азовсталь» закінчив рік з чистим збитком 1,760 млрд. грн., повідомляє агентство «Інтерфакс». Показник вийшов майже в лінії з нашими очікуваннями - прогнозований збиток складав 1,700 млрд. грн. за рік. Чистий збиток комбінату за 4-ий квартал склав 1,141 млрд. грн. в порівнянні з 1,080 млрд. грн. очікуваного нами збитку. Комбінат працював прибутково 4-и квартали - з другого кварталу 2014 року по перший квартал 2015 року через більше зниження цін на залізну руду з точки зору впливу на фінансовий результат, ніж зниження ціни на прокат чорних металів протягом цього періоду. В результаті МК «Азовсталь» закінчив 2014 рік з прибутками. Ситуація різко змінилась в другому кварталі 2015 року, починаючи з якого, ціни на прокат сильно знизились. В доларовому еквіваленті чистий збиток комбінату в 4-ому кварталі 2015 року склав 50 млн. доларів США в порівнянні зі збитком в 3-ому кварталі 2015 - 45 млн. доларів США.
Ціна акцій емітента на Українській біржі в гривні з 31.12.2015 року по 26.02.2016 року знизилась на 27%. В доларовому еквіваленті зниження ціни акцій було суттєво більшим (показники комбінату більше прив’язані до іноземної валюти). Акції Азовсталі, в результаті отриманих комбінатом прибутків в 2014 та початку 2015 року, перегравали по ціні індекс УБ до вересня 2015 року (що, до речі, досить дивно з точки зору такого затягнутого строку), але починаючи з жовтня 2015 їх ціна дуже різко знизилась, і впевнено програла індексу Української біржі не тільки на цьому інтервалі, але й з початку 2015 і з початку 2014 років. З середини лютого цього року ціна акцій «Азовсталі», відігравши слабкі фінансові результати емітента, стабілізувалась на дуже низькому рівні.
Динаміка фінансових, виробничих показників комбінату і ціни акцій в порівнянні з індексом УБ наводиться на п’ятьох графіках нижче.
Світові фондові індекси минулої п’ятниці показали доволі різну динаміку. Широкий фондовий індекс STOXX Europe 600 в цей день додав 1,5%, композитний доларовий фондовий індекс країн, які розвиваються, MSCI EM, зріс на 0,6%. Широкий фондовий індекс США S&P 500 за результатами торгової сесії минулої п’ятниці втратив 0,2%. Наразі інтригою є чи вдасться подолати цьому індикатору свою лінію опору у 1950 пунктів.
Сьогодні зранку ф’ючерси на фондові індекси Європи та США знижуються, індекс MSCI EM втрачає 0,5%. Відкриття торгів в Європі очікується в негативній зоні.
На цьому суперечливому фоні можна очікувати продовження доволі в’ялих торгів в Україні на місцевих фондових біржах. Є певне протиріччя між негативним зовнішнім фоном і технічною картиною на УБ. Здавалось би технічна картина подвійної вершини індексу біржі вказує на можливість подальшого зниження індикатору. З іншої сторони таке зниження зіпсувало б картину стабілізації та невеликого відновлення місцевого ринку на фоні вже низьких цін, які вже враховують слабкі фінансові результати емітентів в 2015 році. Тож, схиляючись більше до сценарію невеликого зниження місцевого ринку акцій сьогодні, все ж залишаємо і немалу імовірність його росту.
· сайт "КІНТО"
· тел. (044) 390-57-60