Вчора індекс УБ ще трохи додав, закрившись в плюсі з ростом 0,2%. Це після зростання минулої п’ятниці на 1,8% та минулого четверга на 1,1%. Вчора в індексних акціях відбувся суперечливий різнонаправлений рух, без єдиної динаміки. Зростали в ціні більше ті акції, які втратили в попередні торгові сесії, і знижувались, переважно ті, які до цього підростали. Технічно на графіку видно певну стабілізацію індикатору Української біржі, однак, повторимо тезу попереднього огляду, що таке вже спостерігалось в лютому цього року. Обсяги торгів на Українській біржі вчора різко знизились, і були нижче середніх за останній час.
Вчора основні світові фондові індекси відзначились слабкою динамікою. Широкий загальноєвропейський фондовий індекс Stoxx Europe 600 додав цього понеділка 0,4%, широкий фондовий індекс США S&P 500, навпаки, втратив 0,3%. Композитний доларовий фондовий індекс країн, які розвиваються, MSCI EM, закінчив вчорашні торги ростом на 0,1%. Така слабка динаміка пояснюється тим, що фондові індекси США знаходяться на своїй локальній вершині і є доволі дорогими. Небагато людей на цьому рівні хочуть купувати акції, про що говорить також суттєве падіння обсягів торгів на американських біржах в останні торгові дні. Один з керівників ФРС, який бере участь в голосуванні цього року на засіданнях Комітету по відкритим ринкам США, і який вважається прихильником м’якої монетарної політики, тим не менш вчора заявив, що ринки не закладають в поточні високі ціни фінансових активів того підвищення базової ставки в США, яке буде цього року. З іншої сторони, у ринків не було занадто яскравих інформаційних приводів для зниження, що, в принципі, не обов’язково.
Тому не дивно, що сьогодні зранку ф’ючерси на американські та європейські фондові індекси суттєво знижуються. Індекс MSCI EM втрачає 1,1%. Згідно з IG, яке дає значення індексів до початку торгів, фондові біржі Європи відкриються в суттєвому мінусі.
Що стосується локального українського ринку акцій, який знаходиться на дуже низьких рівнях, то тут, враховуючи результати останніх торгових сесій, сьогодні логічніше очікувати слабкої динаміки з рівною імовірністю, як зростання, так і невеликого зниження. Однак, не слід забувати, що торги на місцевих біржах останнім часом мають погано прогнозований характер.
· сайт "КІНТО"
· тел. (044) 390-57-60