Вчора місцевий український ринок акцій після дуже сильного росту днем раніше, скоригувався вниз на 1,4%. Рух відбувся в лінії з рухом на основних світових фондових майданчиках, які після сильного відновлення попередніх днів, вчора знову закономірно пішли вниз. З індексних акцій Української біржі в позитивній зоні вчорашні торги закінчили лише акції Райффайзен банк Аваль, які додали в ціні 2,1% після колосального 12% росту днем раніше. Інші індексні акції УБ цього вівторка знизились, в значній мірі нівелювавши зростання понеділка. Обсяги торгів на місцевій фондовій біржі, незважаючи на зниження в порівнянні з попередньою торговою сесією, вчора були значними, як для останнього часу, і помітно перевищили середні за останні півроку.
Як вже було зазначено вище, вчора світові фондові індекси знижувались. Дохідність державних облігацій розвинутих країн вчора-сьогодні знизилась до нових рекордів за останні, принаймні, десятиріччя, а ціна золота виросла. Інвестори зараз прагнуть уникати ризиків. Варто зазначити, що в період короткого росту останніх днів дохідності державних облігацій практично не зростали, а ціна золота майже не знижувалась, що є опосередкованим свідоцтвом того що, інвестори не довіряли останньому короткому різкому відновленню акцій на основних світових фондових біржах. Стратеги ж по ринкам зазначають, що ризики для фінансових ринків, пов’язані з виходом Великобританії з ЄС – ще попереду.
Вчора широкий загальноєвропейський фондовий індекс STOXX Europe 600 знизився на 1,7%, широкий фондовий індекс США S&P 500 – на 0,7%, а композитний доларовий фондовий індекс країн, які розвиваються, MSCI EM, в цей день втратив 1,4%.
Сьогодні зранку ф’ючерси на американські та європейські фондові індекси знижуються – на європейські сильніше. Суттєво знижуються ціни акцій в Азії. Індекс MSCI EM опускається на 1,2-1,3%. Згідно з IG, яка дає котирування індексів до відкриття фондових бірж, на початку торгів фондові індекси Європи за виключення Великобританії знизяться. В Лондоні, завдяки зниженню фунта до нових мінімумів, основний фондовий індекс на початку торгів цієї середи мало зміниться,
Основним фактором, який сьогодні є визначальним для світових фондових ринків, ринків облігацій та дорогоцінних металів, залишається Brexit, і страхи з ним пов’язані.
На цьому фоні, логічніше очікувати незначного зниження цін акцій на Українській біржі сьогодні. Саме незначного, оскільки місцевий український фондовий ринок в значній мірі ізольований від світових фінансових ринків, і має свої чинники, які діють в середньостроковій перспективі в позитивному напрямку. Зрештою, до кінця не виключено, що вони сьогодні можуть і переважити.
· сайт "КІНТО"
· тел. (044) 390-57-60