Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
Четвер, 04.07.2024 01:24
English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Строковий ринок
Члени біржі
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Спецпроекти
Корисні посилання

Аналітика та новини фондового ринка

Понедельник, 10 октября 2016

Аналітичний огляд ринку

КІНТО
Прогнозируемое настроение рынка: Рост
Индекс UX по итогам дня: 854,85+1,82%

Минулої п’ятниці місцевий український фондовий ринок знову взяв невелику паузу, і індекс Української біржі закінчив торгову сесію того дня без зміни. Три індексних папери минулої п’ятниці незначно зросли, два – незначно знизились. Індикатору місцевої біржі, як і окремим акціям, поки важко зростати на фоні невиразної поведінки зовнішніх ринків, а, головне, відсутності свіжої фінансової інформації місцевих емітентів за третій квартал 2016 року. Місцевий фондовий ринок прагне до росту. Це очевидно. Ринкові коефіцієнти ряду компаній з індексу УБ надзвичайно малі. Але вже пройшов час і необхідні нові фінансові результати. Або ж хоча б переконливий ріст зовнішніх ринків, якого, природно, на фоні немалих цін акцій зараз в США та напередодні виборів немає. Однак, все ж є переконання в тому, що дані за третій квартал 2016 року у місцевих емітентів будуть непогані. А вже одного цього разом з пласкою поведінкою зовнішніх ринків буде цілком достатньо для росту цін місцевих акцій.

І справді, невже коефіцієнти EV/EBITDA «Центренерго» - 2,4, «Мотор Січі» - 0,77 (ми не беремо для цих двох емітентів коефіцієнт P/E лише тому, що їх основні засоби не були переоцінені) і P/E Райффайзен банк Аваль (по справжньому МЗФЗ для Австрії!), який дорівнює 2,5 по подвоєним двом останнім кварталам вже після того, як було проведене значне відрахування до резервів – це адекватні показники? Це при тому, що звичайні значення EV/EBITDA для України 4-5, P/E – 7-8, і це вже з певним дисконтом до закордонних емітентів. Ну хай вже, відповідно 3-3,5 та 5,0. Так, місцеві емітенти не платять істотних дивідендів, у них немає суттєвого вільного грошового потоку, що важливо. І при цьому також немає значного росту капіталу. Але ж і великий дисконт по ціні є! Важливо те, щоб дані за третій квартал 2016 підтвердили непогані до того фінансові показники місцевих емітентів (для банку важливо ще й щоб курс гривні в кінці року не сильно провалився).

Обсяги торгів акціями на Українській біржі минулої п’ятниці підросли і десь на 40-50% перевищили середньоденні за останні півроку та рік.

Минула п’ятниця на світових фондових ринках видалась слабо негативним днем. Широкий загальноєвропейський фондовий індекс STOXX Europe 600 втратив того дня 0,9%, широкий фондовий індекс США S&P 500 опустився на 0,3%, а композитний доларовий фондовий індекс країн, які розвиваються, MSCI EM, знизився на незначні 0,2%. Фондові ринки країн, які розвиваються останнім часом дещо виграють у фондових ринків розвинутих країн за рахунок більш низької їх оцінки (з урахуванням їх традиційного дисконту) та росту цін на нафту і іншу сировину.

Останніми фундаментальними новинами для світових фондових ринків стала публікація чергового місячного звіту по праці в США, а, пізніше, другий раунд теледебатів кандидатів в президенти США. Звіт по ринку праці вийшов незначно гіршим за очікування економістів. Американська економіка близька до стану повної зайнятості. Тож очікувати значного приросту робочих місць зараз важко. Це показав і попередній, опублікований за кілька днів до цього, звіт приватної ADP. Економіка США додала у вересні 156 тис. робочих місць в порівнянні з очікуваними 176 тисячами і рівень безробіття зріс до 5% порівняно з 4,9% очікуваних. Тут варто зробити зауваження, що рівень безробіття близько 5% вважається мінімальним для американської економіки – це так званий рівень повної зайнятості.

Дебати між кандидатами в президенти США, на думку оглядачів завершились «нічиєю». Оглядачі не надали нікому з кандидатів перевагу саме за результатами дебатів, які виявились гострішими за попередні.

Сьогодні зранку ф’ючерси на фондові індекси США підростають, як і на європейські. Згідно з IG, яка дає котирування індексів до початку біржових торгів, відразу після відкриття європейських фондових бірж, європейські фондові індекси зростуть. Це і не дивно. Адже за результатами останніх торгових сесій і американські і європейські фондові індикатори почали просідати нижче нижньої границі свого останнього торгового діапазону. Індекс MSCI EM зранку додає трохи більше 0,1%.

На цьому зовнішньому фоні сьогодні можна очікувати слабкого зростання і місцевого українського ринку акцій. Хоча, знову ж таки, обережність місцевим трейдерам не завадить.

·  сайт "КІНТО"

·  тел. (044) 390-57-60

Настроение рынка на 10 октября 2016
Падение
0 3
Рост
Комментарии и премаркет этого дня:
Еженедельный обзор рынкаРост
Eavex Capital


Copyright © Українська біржа, 2008-2024. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: Україна, 04107, м.Київ, вул. Якубенківська, буд. 7-г
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду