Вчора індекс Української біржі знизився на 0,55% після росту днем раніше на 0,5%. Ціни чотирьох з п’яти індексних акцій вчора знизились, ціна однієї індексної акції УБ, «Донбасенерго», - зросла. Але, як і за результатами попередніх двох торгових сесій, абсолютна зміна ціни в жодному з індексних паперів не перевищила 1%. За результатами кількох останніх торгових сесій індекс Української біржі мало змінився, що відображає подібну ситуацію і на більшості основних закордонних фондових майданчиків. Місцевому ринку акцій зараз не вистачає драйверів для серйозних цінових змін. Щоправда, варто зазначити, що вчора обсяги торгів акціями на Українській біржі суттєво підросли в порівнянні з малими, навіть як для останнього часу, обсягами торгів в попередні дні, і дещо перевищили середньоденні за останні півроку та рік.
Широкий фондовий індекс США S&P 500 вчора додав 0,2%, широкий загальноєвропейський фондовий індекс STOXX Europe 600 зріс на 0,3%, а композитний доларовий фондовий індекс країн, які розвиваються, MSCI EM, закінчив вчорашній день з плюсом у 0,5%. Світові фондові індекси кілька днів назад «відштовхнулись» від «локального дна» і помітно підросли. Тому вчорашній торговий день вони закінчили вже з поміркованою позитивною зміною. У ринків є ще певний простір для зростання, поки вони не досягнуть останнього локального максимуму. Однак, вже значний відрізок шляху вони пройшли, а вийти на нові максимуми їм буде не просто. З технічної картини слідує, що в наступні торгові дні світові ринки будуть тяжіти до росту і, дуже імовірно, ще помітно додадуть, але темп цього росту буде невеликим і сам ріст буде обмеженим.
В центрі уваги багатьох оглядачів фондового ринку останні, треті публічні дебати між основними кандидатами в президенти США, які відбулись сьогодні вночі, і які дещо відволікли увагу від публікації квартальної звітності американських емітентів. Не має тут сенсу аналізувати перебіг президентських перегонів в цій країні, за одним виключенням. Мабуть саме через передвиборчу кампанію Комітет по відкритим ринкам ФРС США утримується вже кілька місяців від підвищення базової ставки в цій країні, що суттєво впливає на всі фондові ринки в світі. Так само і, досить імовірно, і крупні спекулянти утримуються від сильної гри на підвищення чи пониження ринку, щоб не впливати на суспільну думку. Обидва ці залежні від виборчої компанії чинники зробили світові фонові ринки в останні місяці «пласкими» - без сильної динаміки.
Сьогодні учасники фінансових ринків також очікують результатів засідання ЄЦБ. Однак, результати засідання будуть мати дуже обмежений вплив на фондові ринки.
Сьогодні зранку ф’ючерси на американські та європейські фондові індекси несильно підростають. Індекс MSCI EM додає 0,2%. Згідно з IG, яка дає котирування індексів до початку біржових торгів, відразу після відкриття європейських фондових бірж, європейські фондові індекси мало зміняться.
На цьому в цілому слабо позитивному фоні і, враховуючи позитивну динаміку зовнішніх ринків, як вчора, так, імовірно, і сьогодні, а також в цілому і в наступні дні, а також той факт, що вчора місцевий фондовий ринок знизився, сьогодні більш імовірним є очікувати від місцевого українського ринку акцій слабкого росту. Звичайно, учасники місцевого ринку з нетерпінням очікують публікації квартальної звітності місцевих емітентів за третій квартал 2016 року, яка має з’явитись на днях.
· сайт "КІНТО"
· тел. (044) 390-57-60