Вчора індекс Української біржі знизився на незначні 0,2%. Хоча, по ходу дня індикатор провідної місцевої фондової біржі втрачав суттєво більше – в мінімумі його зниження досягало значення 1,5%, і вирівнювання цін акцій відбулось ближче до кінця торгів. Тим не менш, індекс УБ виходив вчора і в невеликий плюс. Обсяги торгів акціями на УБ вчора значно підвищились в порівнянні з мінімальними минулої п’ятниці, мінімальними від другої половини січня 2016, і склали близько 80% середньоденних за останні півроку та рік. Однак, варто звернути увагу на те, що вчора не було угод з акціями «Мотор Січі», що буває не так вже й часто – з середини січня 2016 року – це третій такий випадок. Тобто, ліквідність ринку все ж була дещо пониженою. В цілому ж з періоду після 9-10 листопада індексні акції місцевої біржі, що стосується їх цін, ведуть себе дуже подібно – яскравих лідерів чи аутсайдерів немає. Можливо, варто звернути увагу лише на певну трохи більшу слабкість ціни акцій «Укрнафти». Трохи більш впевненіше за інші індексні папери вели себе в ціновому відношенні акції «Центренерго».
Вчора на світових фондових ринках видався позитивний день. Всі три провідні американські фондові індекси: S&P 500, Dow Jones Industrial Average і NASDAQ вчора закрились на своїх нових історичних максимумах. Широкий індекс S&P 500 при цьому додав вчора 0,75%. Ріст на європейських ринках був скромнішим. Широкий загальноєвропейський фондовий індекс STOXX Europe 600 в перший день цього тижня додав 0,25%. Композитний доларовий фондовий індекс країн, які розвиваються, MSCI EM, вчорашній торговий день закінчив з плюсом у 0,3%,
Головною причиною вчорашнього росту на американському фондовому ринку називають вчорашній значний ріст цін на нафту, як і на ріст цін на сировину взагалі. Хтось покладає надії на досягнення угоди між країнами ОПЕК про замороження обсягів видобутку нафти на зустрічі в кінці листопада. Хоча, фахівці зазначають, що такої угоди, навіть за умови її досягнення будуть не дуже твердо притримуватись, і ціна нафти буде в найближчі місяці коливатись в діапазоні 40-50 доларів США за барель (тут мова йде про американську марку WTI).
Інші говорять про надію на фіскальне стимулювання в США після недавніх виборів, яке компенсує більш слабкі монетарні стимули, а також можливість широкого фіскального стимулювання і в багатьох інших країнах світу. Це, мовляв, позитивно для економіки, що дійсно є фактом. Однак наскільки широким та наскільки ефективним буде таке стимулювання в поточних умовах – це питання. Чи виправдаються ці надії, особливо в частині, що впливає на ціни акцій – ще буде видно. Імовірно, через певний нетривалий час можна чекати сплеску інфляції, яка тимчасово дещо підніме корпоративні прибутки, але не на тривалий час.
Іншими словами – чи виправданий недавній ріст на американському фондовому ринку з точки зору, скажімо, перспективи наступних шести – дев’яти місяців, сказати важко. А якщо точніше – в цьому є немалі сумніви.
Сьогодні зранку ф’ючерси на американські фондові індекси непогано додають. Ще більше додають ф’ючерси на європейські фондові індекси, що не дивно, враховуючи їх більш слабку вчорашню динаміку. Згідно з IG, яка дає котирування індексів до початку біржових торгів, відразу після відкриття європейських фондових бірж, європейські фондові індекси помітно підростуть. Індекс MSCI EM зранку додає 0,8-0,9%.
Однак, трейдерам також слід враховувати, що в США цей робочий тиждень короткий, як і торговий – на біржах. В четвер в цій країні відзначають свято – День подяки. Зазвичай при короткому тижні торгова активність в США ще до свят знижується, як і цінова динаміка. А враховуючи відсутність торгів а США в кінці тижня це ще в більшій мірі відноситься до торгів на інших фондових біржах, напрямок яких у великій мірі задають торги саме в цій країні. Тож, в’яла цінова динаміка імовірно буде характерна для торгових сесій, починаючи з середи, по всьому світу.
При позитивному зовнішньому фоні – позитивній динаміці зовнішніх фондових ринків та, враховуючи вчорашнє зниження на місцевому фондовому ринку, сьогодні варто очікувати росту цін акцій і на Української біржі. Хоча страховка місцевим трейдерам не завадить – на фондовому ринку буває всяке.
· сайт "КІНТО"
· тел. (044) 390-57-60