Вчора розпродажі на місцевому фондовому ринку продовжились, і індекс Української біржі втратив ще значимих 1,6%. Технічна картина в цьому індикаторі вчора суттєво зіпсувалась – вона є картиною зниження. Найбільше провалились в ціні цього понеділка акції «Укрнафти» (-5,1%), доволі сильно втратили в ціні також акції «Донбасенерго» (-2,1%) та Райффайзен банк Аваль (-1,6%). Втримались на ціновому рівні минулої п’ятниці акції «Мотор Січі». Обсяги торгів акціями на Українській біржі в перший день цього тижня незначно знизились в порівнянні з обсягами минулої п’ятниці і були на 10-15% нижчими за середньоденні за останні півроку-рік-півтора.
На світових фондових ринках вчора, незважаючи на суттєвий ріст цін на нафту, яка додала порядку 5% через домовленість про обмеженні видобутку, в цілому був день негативної корекції. Широкий загальноєвропейський фондовий індекс STOXX Europe 600 втратив після значного росту попереднього тижня, цього понеділка 0,5%, широкий фондовий індекс США S&P 500 просів на незначні 0,1%, до речі, від свого історичного максимуму, досягнутого минулої п’ятниці. Композитний доларовий фондовий індекс країн, які розвиваються, MSCI EM, знизився на 0,6%.
Сьогодні зранку на світових фондових ринках доволі спокійна картина. Ф’ючерси на американські та європейські фондові індекси слабко підростають. Згідно з IG, яка дає котирування індексів до початку біржових торгів, відразу після відкриття європейських фондових бірж, європейські фондові індекси мало зміняться, можливо трохи додають. Індекс MSCI EM підростає на 0,2%. Ціна на нафту ще трохи додала.
Цей зовнішній фон, однак, зараз мало значить для місцевого ринку, на якому останніми торговими днями відбувались розпродажі. Причина провалу місцевого ринку, як і в останні роки, дуже проста. Хтось хоче продати щось на не дуже ліквідному ринку чи просто мало ліквідному ринку, і це рухає ціни акцій суттєво вниз. Тому, визначальним фактором тут є наміри продавця чи продавців. Якщо програма продажів завершена, чи, з якихось міркувань, припинена/призупинена, ринок надалі буде рухатись вгору. Ні – продовжить зниження. Сидячи за столом перед екраном монітора зрозуміти це не уявляється ніяким чином можливим, якщо не вдаватись зо засобів безпосередніх комунікацій з тими учасниками ринку, які в курсі подій. Тому розумною тактикою для звичайних місцевих учасників ринку є сьогодні бути готовим до будь-якого сценарію.
· сайт "КІНТО"
· тел. (044) 390-57-60