Вчора індекс Української біржі підріс, додавши майже 1% в лінії з фондовими ринками, країн, які розвиваються в цілому. Композитний доларовий індекс цих країн, MSCI EM, вчора додав 0,8%. Тепер в обох індикаторах технічна картина – продовження росту після невеликої паузи. Зазвичай за відсутності значимих місцевих новин з точки зору цін місцевих паперів, місцевий фондовий індекс основної фондової біржі, ще сильніше корелює з динамікою індексу MSCI EM, що і не дивно. Проте індивідуально ціни акцій «відпрацьовують» на інтервалах тижнів, не днів, кожна прибутки/збитки, а також в меншій мірі доходи та борги свого емітента за попередній період (при волатильних фінансових показниках за останні 12 місяців).
Найбільше вчора зросли в ціні з індексних паперів дуже волатильні акції «Донбасенерго» (+3,4%), акції «Мотор Січі» (+1,8%) та акції «Укрнафти» (+1,3%).
Обсяг торгів акціями на Українській біржі в перший день після різдвяних свят лишився традиційно дуже малим.
Вчора динаміка на західних фондових біржах була слабка. Широкий загальноєвропейський фондовий індекс STOXX 600 додав 0,1%. Широкий фондовий індекс США S&P 500 вчора вперше за 9 років при наявності торгів не змінився.
Сьогодні зранку індекс MSCI EM додає ще 0,3%. Ф’ючерси на американські фондові індекси торгуються різнонаправлено та мало змінюються, на європейські – трохи просідають. Згідно з IG, яка дає котирування індексів до початку біржових торгів, відразу після відкриття європейських фондових бірж, європейські фондові індекси мало зміняться.
Фондовий ринок США зараз досить чи дуже дорогий в абсолютному відношенні з високим коефіцієнтом P/E та ще й при пікових значеннях рентабельності. В цих умовах незмінність чи слабка динаміка (бажано слабко позитивна) цього ринку є дуже хорошим фактором для росту фондових ринків країн, які розвиваються, на темі скорочення розривів в оцінках ринків США та країн, які розвиваються, до середнього історичного дисконту або навіть меншого, як було в період 2006-2007.
Наразі учасники всіх фондових ринків, але особливо американського очікують першу велику прес-конференцію вибраного президента США Дональда Трампа, яка буде сьогодні. І це основна новина для ринків. З точки зору цін акцій американських корпорацій найважливішими факторами, на які впливають дії нової адміністрації спільно з Конгресом, є 1) зменшення ставки податку на прибутки корпорацій (позитивно для цін акцій), 2) можливі митні бар’єри для імпорту товарів в США (негативно для цін акцій). Учасники ринків акцій також очікують початку сезону корпоративної звітності за четвертий квартал 2016 року.
Виходячи з росту індексу MSCI EM і сьогодні зранку, а також відновлення росту індексу УБ після невеликої паузи вчора, цієї середи слід, скоріше, очікувати продовження зростання цін акцій на Українській біржі в середньому. Імовірно також цей ріст буде невеликим. Однак, трейдерам не слід забувати, що можливі і інші сценарії.
· сайт "КІНТО"
· тел. (044) 390-57-60