Вчора індекс Української біржі зріс на незначні 0,05% після невеликої дводенної зупинки в рості. При цьому варто зазначити, що переважну частину торгової сесії індекс провів в позитивній зоні, додаючи більше цих 0,05%, хоча теж небагато. Три з п’яти індексних акцій УБ, тим не менш, вчора за результатами торгів знизились, хоча до розрахунку індексу через методику розрахунку був включений дещо інший результат. Найбільше знизились в ціні цієї середи акції «Донбасенерго» (-1,8%), дуже волатильні і мало впливові на значення індексу через їх низьку вагу в індексному кошику. Акції, по яким обсяги торгів найбільші за останній час, Райффайзен банк Аваль та «Центренерго» закінчили вчорашні торги різнонаправленим рухом – плюс 0,8% та мінус 0,8% відповідно.
Обсяги торгів на Українській біржі цієї середи були малими, навіть як для останнього часу, відображаючи невпевненість учасників ринку в подальшій ціновій динаміці на місцевому ринку акцій.
Вчора на світових фондових ринках видався дуже позитивний день. Фондові індекси США: широкий S&P 500 та консервативний Dow Jones Industrial Average додавши по 0,8% вийшли на нові історичні максимуми; причому останній подолав давно очікуваний психологічний рубіж у 20000 пунктів. Індекс S&P 500 впритул підійшов до рубежу у 2300 пунктів. Нижче на графіку, Рис. 1 повторений вчорашній графік стосовно консенсусного уявлення Уолл-Стріт про динаміку основного фондового індексу США S&P 500 в 2017 році. На графіку наведений максимум у 2400 пунктів, що на 4,4% вище значення вчорашнього закриття, хоча, наприклад, Джим Полсон, стратег управління активами банку Wells Fargo вважає, що індекс може досягнути значення аж 2600 пунктів в першому півріччі, що на 13% вище поточного рівня. При цьому він очікує, що до кінця 2017 цей індикатор знизиться до рівня у 2350 пунктів, близького до уявлень Уолл-Стріт в цілому і до значення, яке наведено на графіку, Рис. 1. Значення 2350 пунктів на 2,3% вище значення вчорашнього закриття індикатору.
Широкий загальноєвропейський фондовий індекс STOXX 600 під впливом руху на американському фондовому ринку додав цієї середи 1,3%, а композитний доларовий індекс країн, які розвиваються, MSCI EM, - приплюсував 0,4%.
Про останній, з яким найбільше корелює індекс УБ, слід сказати окремо. Цей фондовий індекс наближається до серії своїх локальних максимумів вересня – жовтня, які близькі до річного максимуму у майже 930 пунктів від 7 вересня 2016, що на 1,1% вище його поточних значень цього ранку. Сьогодні зранку індикатор MSCI EM додає 0,6-0,7%. З однієї сторони по логіці на рівні 920-930 пунктів у індексу MSCI EM могла б бути затримка. Проте технічна картина, яка склалась в цьому індексі в останній місяць зараз подібна до технічної картини липня 2016 – переконливий ріст і, з іншого боку, вказує на можливість легко подолати бар’єр у 925-930 пунктів і на те, що індекс може рухатись далі суттєво уверх.
Зранку, до речі ф’ючерси на американські та європейські фондові індекси теж підростають. Згідно з IG, яка дає котирування індексів до початку біржових торгів, відразу після відкриття європейських фондових бірж, європейські фондові індекси додадуть.
На американському ринку акцій, ріст якого задає тон зараз в усьому світі, панує певна ейфорія і люди діють по принципу «купуй дорого, продавай ще дорожче». Цей ринок, а за ним і світові ринки підтримує спекуляція стосовно виконання передвиборчих обіцянок президентом Трампом, які мають стимулювати економічний ріст в США і в, меншій мірі, покращення ситуації з прибутками американських корпорацій. Багато хто вважає, що ралі на ринках буде продовжуватись; інші схиляються до думки, що на шляху наверх можливі найближчим часом певні корекції.
Вся ця ситуація сприятлива для місцевого українського ринку акцій, який, можна сподіватись, сьогодні перейде до росту, хай і не дуже великого.
· сайт "КІНТО"
· тел. (044) 390-57-60