Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
Вівторок, 26.11.2024 12:22
English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Строковий ринок
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Спецпроекти
Корисні посилання

Аналітика та новини фондового ринка

Пятница, 28 июля 2017

Аналітичний огляд ринку

КІНТО
Прогнозируемое настроение рынка: Нейтрально
Индекс UX по итогам дня: 1121,94+3,12%

Вчора індекс Української біржі знизився на 0,4% після свого виположування і невеликого росту на 0,1% протягом за результатами кожної з двох попередніх торгових сесій. До певної міри вчорашній рух індикатору був продовженням руху попередніх двох днів, до певної, чи, скажімо в більшій мірі, він слідував з невеликим запізненням тренду на світових фондових ринках. Провідні світові фондові індикатори досягли певний час назад своїх історичних чи локальних піків і почали виположуватись, в окремі дні знижуючись. Певну надію на продовження росту давав вчорашній ранішній ріст композитного доларового індексу країн, які розвиваються, MSCI EM, який вчора зранку зростав більш, ніж на 0,9%. Проте і вчорашній день індикатор закінчив меншим ростом, а сьогодні зранку втрачає вчорашні здобутки, повертаючись на рівень 1060 пунктів в діапазон 1059-1062 пунктів, де він перебував до вчорашнього дня з минулої середи.

 Вчора з п’яти індексних акцій Української біржі знизились в ціні три, дві – зросли. Акції «Мотор Січі» після публікації звітності за другий квартал 2017 року і наступного їх росту на 1,9% по ціні закриття вчора знизились на 0,6% по ціні закриття. Хоча, якщо дивитись на біржовий курс, (це мабуть більш адекватний показник), біржовий курс «Мотор Січі» вчора зріс на 0,4% після росту попереднього дня на 0,6%. Результат за два дні +1,3% по ціні закриття та +1,0%  по біржовому курсу. Найбільший ціновий ріст з індексних акцій УБ за результатами вчорашньої торгової сесії мають акції «Донбасенерго». Їх ріст склав трохи менше 1,0%. Найбільше зниження показали акції «Укрнафти» (-1,7%).

 Обсяги торгів індексними паперами Української біржі на ринку заявок вчора були на рівні трохи меншому за половину обсягів торгів ними на ринку заявок за останні півроку, рік та півтора. Вони склали 70% всіх торгів на ринку заявок УБ, що вище середнього значення - 53-55% за останні півроку та рік.

 Сьогодні зранку вже після початку робочого дня була опублікована звітність «Центренерго». Звітність формально дуже позитивна. Компанія отримала дуже значний прибуток в другому кварталі 2017 року, продовживши дуже незвичайний тренд першого кварталу 2017, Рис. 1, Рис. 2. І це при мізерних обсягах виробництва через відсутність вугілля. Компанія, окрім того, отримала колосальний позитивний вільний грошовий потік, який за півріччя склав просто фантастичні для неї 1 млрд. 931 млн. грн.. До речі – це 5,2 грн. на акцію половина ціни акцій.

 Однак, все це абсолютно не повинно вводити в оману. НКРЕКП надав в другому кварталі надзвичайно високий тариф, просто неймовірний «Центренерго» на фоні дуже низьких обсягів виробництва, Рис. 3, та Рис. 4 не просто так – заради збагачення акціонерів, благодійності чи щось подібне. Хай не тішать себе ілюзією ті, хто вважає що якась значна частина колосальних 2,26 млрд. грн. на рахунку компанії, станом на 30 червня 2017 буде виплачена їм в якості дивідендів чи, навіть піде на великі капітальні вкладення. Хоча що стосується останнього тут є певне раціо. Компанія має переобладнати кілька вугільних блоків для використання газового вугілля замість антрациту. Однак майже вся сума накопичена на рахунках компанії піде на закупівлю вугілля. Якщо в першому півріччі 2016 компанія заплатила постачальникам та підрядникам 4,2 млрд. грн., то в першому півріччі 2017 – лише 2,6 млрд.. Вугілля не купувалось. Точніше його купувалось мало. І не тільки через брак коштів, але через скасування результатів вже проведених тендерів на його закупівлю, які державна компанія має проводити.

 Що стосується прибутків «Центренерго», то вони будуть компенсуватись збитками, які виникнуть, підкреслимо, в момент реалізації електроенергії (не в момент купівлі вугілля).

 І тут є шанс для приватних осіб акціонерів! Він виникає внаслідок особливостей українського законодавства.  Якщо гроші з рахунків компанії зникнуть в результаті купівлі вугілля, то прибутки лише в результаті його спалювання, точніше реалізації електроенергії. Зима ж не закінчується 31.12.  І якщо хороші прибутки лишаться до 31.12, то акціонери отримають хороші дивіденди, через умову обов’язкової сплати великої частки прибутків держкомпаніями. Однак, це не гарантовано. Компанія може закуповувати вугілля і протягом зими, а збитки зробити раніше. Кабмін може прийняти якесь рішень щодо дивідендів. І все ж це привід для спекуляцій. Адже ніхто з учасників місцевого фондового ринку не знає достовірно кінця цієї історії. А раптом…

 Друге капітальні вкладення. Компанія переоцінила основні засоби, тож капіталовкладення можуть бути здійснені у великій мірі і за рахунок амортизаційних відрахувань, які зросли вдвічі з 48-49 млн. грн. в 2016 на квартал до 100-101 млн. грн.в 2017. Якщо компанія витратить більше на капітальні вкладення (в першому півріччі витратила 195 млн. грн. – на рівні амортизації), то тут теж є шанс для акціонерів.

 Наводити ринкові коефіцієнти по компанії немає сенсу. Тут, як ніколи доречне прислів’я «курчат по осені рахують». В даному випадку майже в буквальному сенсі цього слова, якщо слова «осінь» замінити на «зиму», а слово «курчата» – на прибутки та інші фінансові показники. Все дуже зміниться під кінець року.

 Світові ринки. Вчора композитний доларовий індекс країн, які розвиваються, MSCI EM, додав 0,06%, а широкі: загальноєвропейський фондовий індекс STOXX  600  та широкий фондовий індекс США S&P 500 знизились обидва на 0,1%.

 Сьогодні зранку індекс MSCI EM, як вже зазначалось, помітно знижується. Його зниження складає 0,8%. Зранку ф’ючерси на європейські та американські фондові індекси теж знижуються; на європейські – більше. Згідно з IG, яка дає котирування індексів до початку біржових торгів, відразу після відкриття європейських фондових бірж європейські фондові індекси суттєво втратять.

 Найбільшими новинами для світових ринків акцій наразі квартальна звітність корпорацій. Проте вона більше стосується акцій окремих емітентів, в цінах яких є дуже значні рухи, навіть протягом дня, з розворотами, тощо. Також учасники фондового ринку США, ринку, який в переважній більшості випадків задає напрямок торгів акціями в світі, аналізують результати негативного голосування в Сенаті країни по заміні законодавства по охороні здоров’я в США та заяву спікеру Палати представників Конгресу Пола Раяна, що прикордонних податок, як частина реформи податкового законодавства країни знятий з порядку денного. Вони завважують, що податкова реформа в США може бути не така глибока, як очікувалось, що негативно для фондового ринку цієї країни.

 Проте визначальним, як видається, для торгів на фондових біржах світу зараз є технічний фактор, а саме необхідна пауза після нещодавнього різкого росту цін акцій на світових біржах. В останні дев’ять місяців така пауза тривала кожен раз від трьох тижнів до півтора місяці. В подальшому рух ринків буде визначатись з однієї  сторони ростом відсоткових ставок завдяки нормалізації грошово-кредитної політики Центробанками, що негативно для ринків акцій, особливо на фоні щонайменше немалих оцінок окремих з них, та прискоренням зростання світової економіки, що позитивно для ринків акцій. Для ринків країн, які розвиваються, ще одним позитивним чинником може стати зростання цін на сировину.

 Сьогодні місцевий ринок акцій може рухатись в позитивному напрямку під впливом результатів «Центренерго» всупереч світовим ринкам акцій. На момент написання цього огляду результати початку торгів на УБ були вже відомі (через затримку внаслідок пізньої публікації звітності «Центренрго» - перед самим торгами). Проте негативний рух на світових ринках акцій, який, імовірно, буде сьогодні, публікація іншої звітності емітентів з індексного кошику УБ, чи переосмислення результатів «Центренерго» учасниками ринку можуть змінити напрямок торгів.

Рис. 1

Рис. 2

Рис. 3

Рис. 4



·  сайт "КІНТО"

·  тел. (044) 246-73-50

   
Настроение рынка на 28 июля 2017
Падение
0 0
Рост
Комментарии и премаркет этого дня:
Аналітичний огляд ринку
КІНТО


Copyright © Українська біржа, 2008-2024. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: Україна, 04107, м.Київ, вул. Якубенківська, буд. 7-г
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду