Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
Вівторок, 26.11.2024 08:41
English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Строковий ринок
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Спецпроекти
Корисні посилання

Аналітика та новини фондового ринка

Пятница, 6 апреля 2018

Аналітичний огляд ринку

КІНТО
Прогнозируемое настроение рынка: Нейтрально
Индекс UX по итогам дня: 1732,5+1,27%

Вчора торги на Українській біржі пройшли дуже спокійно в сенсі зміни індексу Української біржі - і протягом всієї торгової сесії, і за її результатами. За результатами торгів індикатор додав 0,2%. Також слабко змінились за результатами торгів і ціни більшості індексних акцій Української біржі. Три папери з шести зросли на близько 0,3%. Мабуть причиною всьому те, що індикатор УБ зростав в попередні дві торгові сесії, випередивши позавчорашній несподіваний позитивний результат торгів на фондових біржах США.

 Найбільші зміни в цінах мали індексні папери «Укрнафти» (+3,1%), «Донбасенерго» (-2,0%) та «Мотор Січі» (-1,3%).

 Що стосується акцій «Укрнафти», то тут був певний інформаційний привід. Вчора компанія заявила про те, що в першому кварталі 2018 року виплатила 300 млн. грн. простроченого податкового боргу. «Загалом фінансовий план компанії на 2018 рік передбачає виплату 1,2 млрд. грн. простроченого податкового боргу, сума якого становила 11,85 млрд. грн. на кінець 2017 року», - цитата з інформаційного повідомлення компанії від 05.04.2018.

 Обсяги торгів індексними акціями Української біржі на ринку заявок УБ значно знизились в порівнянні з попередньою торговою сесією, і були на рівні середніх за останні півроку, рік та два в грошовому вираженні, і дещо меншими якщо брати з їх корекцією на ріст індексу УБ за останній час (в еквіваленті кількості акцій).

Торгували на ринку заявок УБ акціями лише чотирьох «не індексних» емітентів. З них значний обсяг торгів прийшовся на акції Авдіївського коксохімічного заводу, помітний – на акції «Укртелекому» та Крюківського вагонобудівного заводу.

Обсяги торгів ОВДП на ринку заявок Української біржі були суттєво вищими за свої середні значення за останні місяці, в першу чергу за рахунок торгів державними паперами зі строком погашення 02.05.2018. Всього торгувались три випуски ОВДП. Другим за обсягом торгів був найбільш популярний з точки зору торгів на цьому ринку, папір з терміном погашення 11.07.2018. Невеликі обсяги  торгів були з ОВДП з погашенням 04.03.2020.

Група «Метінвест» в рамках рефінансування єврооблігацій-2021 і передекспортного кредиту розмістила два випуски єврооблігацій: п’ятирічні та восьмирічні на загальну суму 1,35 млрд. доларів США (825 млн. та 525 млн.). З урахуванням цін розміщення: 98,986% від номіналу для п’ятирічних паперів та 98,583% номіналу для восьмирічних паперів і ставок купонів, відповідно, 7,75% та 8,5%, дохідність при розміщенні склала 8% та 8,75% річних. Так звучить текст інформаційного повідомлення.

Світові ринки акцій. Про них згадується в цьому огляді тому, що вони мають значний вплив на місцевий український ринок акцій, принаймні на ціни індексних паперів Української біржі та акцій Миронівського хлібопродукту та ще, можливо, Крюківського вагонзаводу. На світові ринки акцій місцевим учасникам ринку варто звернути зараз увагу.

Вчора основні світові фондові індекси зростали.

В цьому місці до слова. Широкий фондовий індекс США S&P 500 досяг другого квітня локального мінімального значення 2582 пункти, що разом з дуже близьким значенням 2581 пункти від восьмого лютого 2018 створило лінію підтримки індикатору, від якої він відштовхнувся, зростав, і вчора продовжив зростати. Щось подібне (і це не дивно, адже фондові ринки корелюють один з одним) спостерігається і в широкому загальноєвропейському фондовому індексі STOXX 600, і в композитному доларовому фондовому індексі країн, які розвиваються, MSCI EM. Технічна картина їх зміни дещо відрізняється, але принцип один і той же: після великого гострого піку січня, суттєва просадка вниз і торгівля, поки, в діапазоні, в нижній його частині, якщо брати верхнє пікове значення індексів кінця січня. За цим стоять певні фундаментальні та технічні, психологічні (учасників ринків) чинники.

Таким, чином, широкий фондовий індекс країни S&P 500 додав 0,7%. Росту основного фондового індикатору США допомогло вчорашнє зростання цін акцій найбільших компаній високотехнологічного сектору цієї країни. Широкий загальноєвропейський фондовий індекс STOXX 600 буквально «стрибнув» уверх на 2,4%. Таким чином індикатор усував діаметрально протилежний результат торгів в США та Європі днем раніше (+1,2% та -0,5% відповідно). Композитний доларовий фондовий індекс країн, які розвиваються, MSCI EM підріс на 0,9% після свого зниження на 1,2% днем раніше.

Президент США Дональд Трамп, що називається, у відповідь на відповідь Китаю на введення США підвищених мит на китайські товари при імпорті до США запропонував вчора увести додаткові мита на суму 100 мільярдів доларів США. Рух підтримав торговий представник США. Однак, при внесенні пропозиції президент США одночасно запропонував Китаю сісти за стіл переговорів з приводу «більш справедливої торгівлі», а торговий представник США повідомив, що нові мита будуть запроваджені лише після консультацій з бізнесом. Схожу думку про переговори була висловлена вчора в одному з офіційних китайських видань. Повномасштабна «торгова війна» між двома найбільшими економіками світу була б доволі негативним фактором для світової економіки та, відповідно, і для ринків акцій.

З точки зору макроекономічних новин. Дані по індексу менеджерів закупівель (PMI) в США в секторі послуг, опубліковані позавчора, та Європи в цілому, опубліковані вчора, вийшли слабшими за дані попереднього місяця та дещо слабшими за очікування економістів, що негативно для ринків акцій. Дані по PMI в Європі послідовно знижуються з кінця минулого року, хоча все же залишаються непоганими. Дані по PMI в США знаходяться на історично високому рівні. Дані по створенню нових робочих місць в приватному секторі США за даними приватної компанії ADP перевищили очікування – створено в березні 242 тис. робочих місць в порівнянні з 225 тис. очікуваних, що позитивно для цін акцій цієї країни. Сьогодні буде опублікований черговий місячний офіційний звіт по праці в США.

Сьогодні зранку ф’ючерси на американські фондові індекси різко знижуються – більш, ніж на 1% на фоні нових ввізних мит США анонсованих президентом Трампом, на європейські – торгуються різнонаправлено з великим змінами. Згідно з IG, яка дає котирування фондових індикаторів до початку біржових торгів, сьогодні на відкритті європейські фондові індекси помірковано знизяться. Зранку індекс MSCI EM втрачає незначну 0,1-0,2%.

Ситуація на зовнішніх ринках, таким чином, є наразі невизначеною і динамічною. За відсутності значимих для українських емітентів місцевих новин такими ж невизначеними є і очікування стосовно напрямку торгів акціями на Українській біржі сьогодні. Вчора теж за умови значної невизначеності, торги на УБ пройшли в спокійному режимі. Таке можливо і сьогодні. Однак, місцевим трейдерам слід бути готовими і до іншого розвитку подій.




·  сайт "КІНТО"

·  тел. (044) 246-73-50

Настроение рынка на 6 апреля 2018
Падение
0 0
Рост
Комментарии и премаркет этого дня:
Аналітичний огляд ринку
КІНТО


Copyright © Українська біржа, 2008-2024. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: Україна, 04107, м.Київ, вул. Якубенківська, буд. 7-г
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду