Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
Вівторок, 26.11.2024 08:36
English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Строковий ринок
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Спецпроекти
Корисні посилання

Аналітика та новини фондового ринка

Вторник, 10 апреля 2018

Аналітичний огляд ринку

КІНТО
Прогнозируемое настроение рынка: Нейтрально
Индекс UX по итогам дня: 1730,22-0,13%

Минулої п’ятниці, здавалось би, на фоні певного вичерпання торгових ідей з точки зору емітентів з індексного кошику Української біржі, в ситуації невизначеності на зовнішніх фондових ринках, і при цьому доволі спокійної, несильної негативної динаміки того дня на світових ринках акцій, індексу Української біржі все ж вдалось підрости на значимих 1,3%. Таким чином, індикатор оновив свій багаторічний з 2011 року максимум і підтвердив твердий намір місцевих учасників ринку акцій «грати на підвищення», незважаючи на той факт, що світові ринки акцій з січня місяця 2018 знизились, і останнім часом торгуються в нижній частині торгового діапазону, який утворений максимальним значенням січня і локальними мінімальними значеннями фондових індексів після зниження. Хоча, варто зробити зауваження, що, як і минулої середи,  значний ріст індикатору УБ минулої п’ятниці відбувся під сам кінець торгів. Однак, хай, як би там не було, на місячному,  тримісячному, шестимісячному і так далі графіках індекс Української біржі продовжує показувати хороше зростання, яке, здається, в останні дні навіть прискорилось.

В ціні підросли ціни п’яти індексних акцій з шести. Найбільше зросли в ціні того дня «індексні акції» «Турбоатому» (+2,8%), «Центренерго» (+2,3%) та «Укрнафти» (+1,8%).

Обсяги торгів індексними акціями Української біржі на ринку заявок УБ, минулої п’ятниці суттєво підросли в порівнянні з попередньою торговою сесією, і були майже в два рази більше середніх за останні півроку, рік та два в грошовому вираженні, і дещо меншими, якщо їх брати з корекцією на ріст індексу УБ за останній час (тобто більш правильно - в еквіваленті кількості акцій).

Торгували в останній робочий день минулого тижня на ринку заявок УБ акціями одинадцяти «не індексних» емітентів, що є, здається, рекордом за останні місяці. В цьому списку опинились і акції «Севастопольенерго», і акції Індустріалбанку. Зі списку, суттєвий обсяг торгів був акціями Миронівського хлібопродукту, помітний - акціями Авдіївського коксохімічного заводу. Торги п’яти паперами, були суто символічними, якщо брати за критерій їх обсяги.

Обсяги торгів ОВДП на ринку заявок Української біржі минулої п’ятниці були суттєво вищими за свої середні значення за останні місяці, в першу чергу за рахунок торгів державними паперами зі строком погашення 23.05.2018. Всього торгувались чотири випуски ОВДП, крім згаданих ще паперами з погашенням: 11.04.2018, 11.07.2018 та 04.03.2018 – останні три випуски з приблизно однаковим обсягом, якщо брати торги на ринку заявок УБ.

Світові ринки акцій. Про них згадується в цьому огляді тому, що вони мають значний вплив на місцевий український ринок акцій, принаймні на ціни індексних паперів Української біржі та акцій Миронівського хлібопродукту та ще, можливо, Крюківського вагонзаводу. Хоча, здається, в останні місяці місцевий ринок акцій ігнорує зміни основних світових фондових індексів.

На світові фінансові ринки два останні торгові дні впливали події коло торгового конфлікту між США та Китаєм, публікація чергового звіту по праці в США та, на американський ринок акцій, обшуки ФБР в офісі особистого адвоката президента США Дональда Трампа з приводу однієї приватної справи.

На цьому фоні американський ринок акцій дві останні торгові сесії продемонстрував справжні «американські гірки», вибачте за каламбур. Минулої п’ятниці широкий фондовий індекс США S&P 500 знизився на 2,2%. Цього понеділка, тобто вчора, індекс S&P 500, як і інші фондові індекси країни, спробував суттєво підрости. Проте, на фоні інформації про рейди ФБР суттєвий ріст фондових індикаторів США середини дня був нівельований і індекс S&P 500 за результатами торгів вчора додав лише 0,3%. Широкий загальноєвропейський фондовий індекс STOXX 600 та композитний доларовий фондовий індекс країн, які розвиваються, MSCI EM за ці дві торгові сесії мало змінились. Широкий загальноєвропейський фондовий індекс STOXX 600 за останні дві торгові сесії знизився на 0,2% (-0,35% - результат минулої п’ятниці та +0,1% - результат торгів цього понеділка). Композитний доларовий фондовий індекс країн, які розвиваються, MSCI EM за два торгових дні втратив 0,3% (-0,4% та +0,1%).

Керівники США та Китаю, якщо брати й сьогоднішній день, зробили заяви про кроки назустріч в торговому конфлікті між обома країнами. Спочатку це зробив міністр фінансів США Стівен Мнучін, який заявив, що торгової війни між обома країнами не буде. Це підтвердив в Твіттері і особисто президент США Дональд Трамп, який написав, що все закінчиться справедливою угодою з повагою до прав інтелектуальної власності США. Вже сьогодні зранку, Голова Китайської народної республіки, Сі Цзіньпін розповів про більш відкриту економіку Китаю: про плани подальшого відкриття китайської економіки, в тому числі «значне» зниження ввізних мит на імпортні автомобілі (до Китаю), та зниження мит на інші імпортні товари, забезпечення захист прав інтелектуальної власності іноземних фірм та покращення інвестиційного середовища в Китаї для міжнародних компаній.

На цьому фоні «ринки» акцій менше приділили увагу опублікованому минулої п’ятниці черговому місячному (за березень) звіту по праці в США. В березні американська економіка додала 103 тисячі робочих місць при очікуваних економістами (консенсус - прогноз) 193 тисячах. В той же час, почасова оплата праці зросла місяць до місяця на 0,3%, вище за очікувані 0,2%, що є передвісником зростання інфляції в країні. Обидві новини негативні для ринку акцій США.

На фоні позитивних новин з точки зору перспективи розв’язання торгівельної суперечки між США та Китаєм, сьогодні зранку ф’ючерси на американські та європейські фондові індекси різко зростають. Згідно з IG, яка дає котирування фондових індикаторів до початку біржових торгів, сьогодні на відкритті європейські фондові індекси помітно підростуть. Зранку індекс MSCI EM додає 0,5%.

Ситуація на зовнішніх ринках, таким чином, як бачимо, є досить динамічною, перш за все в США. На сьогодні вона є позитивною. Наскільки, це може допомогти і так зростаючому місцевому українському ринку акцій, поки не досить зрозуміло. Можливо, сьогодні на Українській біржі, буде слабкий ціновий ріст індексних акцій УБ в середньому. Хоча, як кажуть, можливі і інші варіанти.


·  сайт "КІНТО"

·  тел. (044) 246-73-50

Настроение рынка на 10 апреля 2018
Падение
0 0
Рост
Комментарии и премаркет этого дня:
Аналитический обзор рынка
Eavex Capital


Copyright © Українська біржа, 2008-2024. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: Україна, 04107, м.Київ, вул. Якубенківська, буд. 7-г
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду