Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
Вівторок, 26.11.2024 08:24
English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Строковий ринок
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Спецпроекти
Корисні посилання

Аналітика та новини фондового ринка

Понедельник, 1 октября 2018

Аналітичний огляд ринку

КІНТО
Прогнозируемое настроение рынка: Нейтрально
Индекс UX по итогам дня: 1657,95+0,02%

  

Минулої п’ятниці індекс Української біржі додав ще 0,1%, закріпившись вище коридору минувших двох місяців у 1625-1645 пунктів. Індекс ПФТС того дня знизився на 0,2%. Зміни цін «індексних» паперів українських бірж за результатами  торгів акціями минулої п’ятниці на фондовій біржі ПФТС і самі ціни акцій за результатами торгів останнього робочого дня минулого тижня наведені в Таблиці 1.

Таблиця 1. Результати торгів на ПФТС, акції які входять до індексних кошиків Української біржі та біржі ПФТС, ціна останньої угоди, біржовий курс, їх зміни, 28.09.2018

Емітент

Ціна останньої угоди

Біржовий курс

гривень

зміна

гривень

зміна

Центренерго

15,26

0,1%

15,1644

0,2%

Райффайзен Банк Аваль

0,3207

-0,4%

0,3212

-0,9%

Минулої п’ятниці обсяг торгів по безадресним заявкам «індексними» акціями бірж УБ та ПФТС на біржі ПФТС на відміну від попередніх двох торгових днів був відносно малим, і склав в грошовому вираженні 372 тисячі гривень. Минулого четверга та середи цей обсяг був відповідно 2 мільйони 162 тисячі гривень та 2 мільйони 474 тисячі гривень. Як видно з Таблиці 1 в цьому сегменті минулої пятниці пройшли угоди лише з двома «індексними паперами».

Однак, по адресним заявкам обсяг угод з «індексними» акціями бірж був в останні робочий день минулого тижня, як для останніх років, дуже великим: 5 мільйонів 191 тисяча гривень з «індексними» акціями Української біржі та 4 мільйони 881 тисяча гривень з «індексними» акціями біржі ПФТС.

Найбільший внесок в цей обсяг, 2 мільйони 926 тисяч гривень, внесли дві адресні угоди з акціями «Донбасенерго». Минулого четверга на біржі ПФТС також була зафіксована одна дуже велика за обсягом адресна угода з акціями «Донбасенерго» на суму 3 мільйони 427 тисячі гривень.

Також минулої п’ятниці на ПФТС пройшли дві адресні угоди з акціями «Центренерго» на загальну суму 981 тисяча гривень, одна адресна угода з акціями Райффайзен Банк Аваль на загальну суму 640 тисяч гривень, дві адресні угоди з акціями «Укрнафти» на суму 334 тисячі гривень та одна адресна угода з акціями «Турбоатому» на суму 310 тисяч гривень. Це, що стосується індексних акцій.

Крім цього, були ще дві адресні угоди з акціями Миронівського хлібопродукту на загальну суму 1 мільйон 466 тисяч гривень та по одній угоді по безадресним заявкам з акціями банку «Південний» і «Дніпровагонмашу», а також зовсім мала за обсягом угода по безадресній заявці з акціями інвестиційного фонду.

Так що, якщо взяти загальних обсяг угод з акціями на ПФТС минулої п’ятниці, він виявиться зовсім немалим, як для останніх років – на загальну суму 6 мільйонів 331 тисяча гривень.

ПФТС виключила акції «Мотор Січі» з біржового реєстру. Рішення про це було затверджено 27 вересня і вступає в силу сьогодні, цього понеділка – 1 жовтня. Однак, ці цінні папери залишаються в біржовому списку біржі.

Приватизація «Турбоатому», «Черкасиобленерго» та ЗАлКу вимагає додаткової підготовки, заявив в.о. голови ФДМУ Віталій Трубаров. У кожного підприємства своя проблема. Для «Турбоатому» - це розмір пакету, який планується виставити на продаж – менше 50%. Кабмін хоче залишити контрольний пакет цього підприємства у власності держави.

Інших значимих для місцевого фондового ринку новин станом на сьогоднішній ранок – немає.

Світові фондові ринки.

Минулої п’ятниці широкий фондовий індекс США S&P 500 практично не змінився -0,00% (до тисячних), широкий загальноєвропейський фондовий індекс STOXX 600 знизився на 0,8% на фоні проблем з проектом державного бюджету Італії. Італійський індекс FTSE MIB знизився на 4%. Композитний доларовий фондовий індекс країн, які розвиваються, MSCI EM втратив 0,3%.

Індекс S&P 500 в попередньому кварталі мав найкращий квартальний ріст з 2013 року – 7,1%.

Канада та США досягли торгової угоди. Таким чином тристороння угода між США Канадою та Мексикою, раніше відома як NAFTA (зараз після змін під назвою USMCA, the United States-Mexico-Canada Agreement) виявилась модифікованою і діючою. Попередня угода між США та Мексикою для USMCA була досягнута в кінці серпня цього року.

Що стосується Європи та зокрема обтяженої боргами Італії. Новий коаліційний уряд Італії з подачі правої партії в уряді спочатку надав Брюсселю проект бюджету країни, який більш-менш вписувався в неформальну домовленість з Євросоюзом – з дефіцитом 1,5% ВВП країни. Але потім ліві популісти в уряді «одумались» і вирішили, що такий крок не відповідає їх передвиборчій платформі. І вони вирішили переробити проект бюджету «на краще». Новий проект бюджету жахнув євро чиновників, які тільки-но видихнули з полегшенням, познайомившись з першою версією проекту бюджету. Маніпуляції діючих властей Італії з бюджетом не залишились непоміченими на фінансових ринках і ціни італійських акцій просто обвалились минулої п’ятниці, заодно потягнувши трохи донизу і досить численний ряд інших фінансових активів, а також і курс євро. Хоча, закладений в проект бюджету дефіцит склав лише 2,4% на 2019 та 2020 рік, що вище лише на 0,9%, ніж в первісній версії та нижче, ніж встановлений ліміт у 3,0% для країн ЄС, проблема полягає, як вже зазначалось, у великому боргу країни та способі, як буде витрачений бюджетний дефіцит.

Такі новини є головними для учасників світового фінансового ринку, разом з певними проблемними питаннями, які виникли в китайській економіці.

Сьогодні зранку ф’ючерси на американські фондової індекси суттєво зростають; на  європейські фондові індекси торгуються різноспрямовано з невеликими змінами. Згідно з IG, яка дає котирування фондових індикаторів, в тому числі і до початку біржових торгів, сьогодні на відкритті торгів німецький фондовий індекс DAX додасть. Зранку фондовий індекс MSCI EM знижується на незначні 0,2%.

Таким чином, зовнішній фон для місцевого українського ринку акцій сьогодні – більше позитивний. Фондовий ринок України знову, ймовірно, дуже неспішно продовжить неспішно відігравати значну позитивну новину про дуже хорошу запропоновану радником з приватизації «Центренерго» стартову ціну акцій компанії при її приватизації. Найбільш імовірним сценарієм торгів акціями в Україні на сьогодні видається несильна зміна цін місцевих акцій з їх різноспрямованим рухом.


сайт "КІНТО"

·  тел. (044) 246-73-50

Настроение рынка на 1 октября 2018
Падение
0 0
Рост
Комментарии и премаркет этого дня:
Аналітичний огляд ринку
КІНТО


Copyright © Українська біржа, 2008-2024. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: Україна, 04107, м.Київ, вул. Якубенківська, буд. 7-г
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду