Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
Вівторок, 26.11.2024 02:44
English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Строковий ринок
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Спецпроекти
Корисні посилання

Аналітика та новини фондового ринка

Пятница, 23 октября 2020

Аналітичний огляд ринку

КІНТО
Прогнозируемое настроение рынка: Нейтрально
Индекс UX по итогам дня: 1295,39+0,39%

На сьогодні термінових фінансових та економічних новин для українських учасників фінансового ринку за вчора, позавчора та станом на сьогоднішній ранок немає, окрім інформації по збереженню облікової ставки НБУ на рівні 6%.

Серед з відносно важливих новин кілька повідомлень по сповільненню відновлення економіки України.

Трохи нижче короткий перелік основних новин. Дайджест фінансових та економічних новин - після огляду ситуації на фінансових ринках.

З інформації по ринкам варто звернути увагу на помітне зростання дохідності державних облігацій України, ОВДП, на вторинному ринку – в першу чергу та єврооблігацій України, останніх майже до максимуму за останні пару місяців, – в другу.

Короткий перелік новин.

  • НБУ залишив облікову ставку без змін на рівні 6% річних.
  • НБУ – прогноз по обліковій ставці. В найближчий період облікова ставка може і зростати і знижуватись.
  • НБУ. Ключовим ризиком для макрофінансової стабільності, як і раніше, є пандемія коронавірусу і посилення карантинних заходів.
  • НБУ очікує надходження траншу МВФ наприкінці 2020 року.
  • НБУ несуттєво обновив макроекономічний прогноз.
  • НБУ помітно знизив прогнози міжнародних резервів.
  • Промислове виробництво в Україні з корекцією на ефект календарних днів у вересні 2020 року порівняно з вереснем 2019 року скоротилося на 5,4%, що гірше за показники двох попередніх місяців і з урахуванням сезонного коригування знизилось на 1,1% порівняно з серпнем 2020.
  • Різке відновлення економіки України після жорсткого карантину підійшло до кінця, - дані трекера економічних змін Центра економічної стратегії (ЦЕС).
  • В Україні знову зафіксовано нову рекордну кількість захворювання на COVID-19 – 7 517.
  • Окремі новини, пов’язані з  фінансовим ринком України.
  • Окремі новини галузей України.
  • Відбулись другі і останні перед виборами в США дебати між двома основними претендентами на посаду президента США, які навряд чи зменшать значну перевагу Джозефа Байдена у симпатіях виборців.
  • Макроекономічні індикатори та статистка Єврозони та США. Дуже хороші дані по PMI у виробничому секторі Німеччині, погіршення і зниження активності в секторі послуг Німеччині. Погіршення композитного PMI в Єврозоні та споживчих настроїв в Німеччині та Єврозоні, кращі дані по зверненням по безробіттю та продажам житла в США. Сьогодні очікується ще публікація індексів PMI США.

ФІНАНСОВІ РИНКИ

Ринок акцій України.

Значення індексу ПФТС вчора на змінилось.

Це сталось після то, як воно знизилось на зовсім незначні 0,05% попереднього дня, індекс втратив суттєвих 1,5% ще днем раніше, дня без змін цього понеділка і зниження на 0,2% в минулу п’ятницю.

До цього руху значення індексу ПФТС не змінювалось три торгові дні. А в попередню п’ятницю індекс ПФТС підріс на значимих 2,0%. Перед цим значення індексу ПФТС залишалось незмінним більш, ніж півтора місяця, з 18.08.2020.

Вчора на біржі ПФТС відбулась лише одна угода з акціями. Це була угода по безадресним заявкам з акціями шахтоуправління «Покровське».

Ціна пайових паперів вугільного підприємства по цій угоді склала рівно 1,5 гривні за акцію.

Обсяг цієї угоди - 254,6 тисячі гривень в грошовому вираженні.

Вчора значення індексу Української біржі не змінилось після росту на 0,2% на 0,5% днем та двома днями раніше.

Минулого дня на Українській біржі відбулось дві угоди з акціями двох емітентів. Результати цих угод представлені в Таблиці 1.

Таблиця 1. Ціни акцій по угодам по безадресним заявкам, біржовий курс та їх зміни на Українській біржі 22.10.2020, обсяги торгів

Ціна, грн.

Зміна

по угоді

Обсяг торгів, грн.

Число угод

Біржовий курс, грн.

Зміна

Миронівський хлібо-дукт

173,0

-0,9%

17 300

1

-

-

Freedom Holding Corp.

810

-

24 300

1

-

-

Разом

41 600

2

Також на Українській біржі лише по без угод минулого дня знизились котирування акцій американської компанії Apple – на 0,2% до 3613 гривень за акцію.

Ніяких інших угод з акціями, як і інших значимих змін котирувань в сегменті акцій, крім згаданих вище, минулого дня на Українській біржі не було.

Борговий ринок України.

Вчора ціни на українські державні єврооблігації в доларах США ще знизились, після помітного їх зниження раніше. Сьогодні зранку ціни ОЗДП в Німеччині майже не змінюються, Рис. 1.

Відповідно вчора дохідності ОЗДП ще більше зросли. Минулого дня на «дальньому» кінці кривої дохідності ОЗДП номінованих в доларах США дохідність складала 8,34-8,41% найвище значення за останній час (вчора - 8,24-8,31%, в минулу п’ятницю - 8,11-8,12%), Рис. 2.

Посилання: http://ua.cbonds.info/

та https://www.boerse-frankfurt.de/bond/xs2010030836-ukraine-republik-7-253-20-33





Рис.1
Рис.1

Рис.2
Рис.2

Декларовані дохідності емітованих в гривні ОВДП і в доларах США вчора на вторинному ринку підросли після росту на первинному ринку у вівторок. До цього вони два дні не змінювались. А до цього на початку тижня по окремим випускам був невеликий ріст.

Декларована дохідність продажу (з якою можна купити) «2025 рік» та «2025 рік» за даними Райффайзен Банк Аваль є максимальною і складає по пропозиціям зараз 11,90% (раніше – 11,80% та 11,65%),

Посилання: https://www.aval.ua/promo/bonds-ovdp

Однак в розсилках інші банки та інші учасники ринку вказують нижчі дохідності. Хоча при реальних угодах в минулу п’ятницю дохідності були близькими до декларованих РБА.



Рис.3
Рис.3

Валютний ринок

Курс гривні на міжбанку вчора дещо ослаб по відношенню до долара США і укріпився до євро на фоні зниження курсу євро по відношенню до долара США. По відношенню до обох валют вчора курс гривні дещо укріпився. Сьогодні в першій половині дня гривня трохи слабшає, Рис. 4.

Якщо взяти довший проміжок часу і середній курс за 10 робочих днів, то видно, що гривня в останні дні по відношенню до напівпари долар - євро майже стабілізувалась, але потім знову продовжила зниження з темпом приблизно 5-6% в перерахунку на рік (по середнім за 10, 15 робочих днів) , Рис 5.

Однак це зниження відбувається на рахунок укріплення євро. По відношенню до долара США, курс гривні стабільний або ж в останні три дні навіть укріплюється, з темпом приблизно, середній, 2-4% - в перерахунку на рік, повертаємось до Рис. 4.





Рис.4
Рис.4



Рис.5
Рис.5

Світові ринки акцій

Фондові індекси США вчора несильно підросли в межах 0,2-0,5% після слабкого зниження днем раніше.

Уявляється, що до виборів в США, які відбудуться 3 листопада, на фондових ринках та ринках валюти не буде різких рухів. Найбільш впливові учасники цих ринків будуть прагнути уникнути можливих звинувачень в спробі вплинути на думку американських виборців.

Широкий загальноєвропейський фондовий індекс STOXX 600 вчора майже не змінився (-0,1%). Таку ж зміну мав і композитний доларовий індекс країн, які розвиваються, MSCI EM, який перебував на рівні свого після кризового піку.

Сьогодні зранку по Києву ф’ючерси на фондові індекси США S&P 500, Dow Jones слабко зростають (+0,2-0,3%), на індекс NASDAQ ф’ючерс слабко знижується (-0,1%).

Індекс STOXX 600 зранку зростає на 0,8%. Індекс MSCI EM практично не змінюється.

ФІНАНСОВІ ТА ЕКОНОМІЧНІ НОВИНИ

Українські фінансові та економічні новини.

Фінанси

"Правління Національного банку ухвалило рішення залишити облікову ставку без змін на рівні 6% річних. Збереження м’якої монетарної політики спрямоване на підтримку економічного відновлення і досягнення цілі з інфляції", - зазначено в повідомленні.

Згідно з повідомленням, в умовах високого рівня невизначеності подальша монетарна політика центробанку залежатиме насамперед від розвитку епідемічної ситуації та затверджених параметрів бюджетної політики.

Якщо пожвавлення ділової активності виявиться нестійким через збільшення захворюваності, регулятор підтримає економіку подальшим зниженням облікової ставки. Нацбанк також готовий підвищити облікову ставку у 2021 році в разі посилення інфляційного тиску.

***

Ключовим ризиком для макрофінансової стабільності, як і раніше, є тривалий термін і поглиблення пандемії коронавірусу і посилення карантинних заходів, повідомлення НБУ.

***

Національний банк України очікує надходження чергового траншу від Міжнародного валютного фонду за програмою stand-by наприкінці 2020 року, повідомив голова НБУ Кирило Шевченко.

Новини економіки

Національний банк України зберіг прогноз спаду валового внутрішнього продукту України на 2020 рік на рівні 6% і поліпшив очікування щодо зростання показника в наступному - з 4% (у липневому прогнозі) до 4,2%, повідомляється на сайті НБУ в четвер.

Згідно з прогнозами центробанку, державний і гарантований державою борг, який цього року збільшився до 63% ВВП, у подальшому скорочуватиметься на 2-3 процентних пункти щорічно, чому сприятимуть зростання економіки, зважена фіскальна політика і помірна волатильність обмінного курсу.

У повідомленні наголошується, що основним припущенням, яке бере до уваги правління НБУ, залишається продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом та пов'язаного з програмою МВФ фінансування від міжнародних партнерів.

Нацбанк також переглянув прогноз міжнародних резервів, погіршивши його на кінець 2020 року до $29,1 млрд (з $29,8 млрд), на 2021 рік - до $29,5 млрд (з $32,7 млрд) і на 2022 рік - до $28, 8 млрд (з $32,7 млрд).

***

Національний банк України (НБУ) поліпшив прогноз інфляції на 2020 рік із 4,7% (у липневому прогнозі) до 4,1%, при цьому погіршив на наступний рік із 5,5% до 6,5%.

Національний банк зазначає, що інфляція досягне нижньої межі цільового діапазону 5% ± 1 п.п. наприкінці 2020 року і прискориться в подальшому, повідомлення НБУ.

***

Промислове виробництво в Україні у вересні 2020 року порівняно з вереснем 2019 року знизилося на 4,4%, тоді як у серпні падіння становило 5,3%, у липні - 4,2%, червні - 5,6% , травні - 12,2%, квітні - 16,2%, березні - 7,7%, повідомила Державна служба статистики у четвер.

Відомство уточнило, що з корекцією на ефект календарних днів промвиробництво у вересні 2020 року скоротилося на 5,4%, що гірше за показники двох попередніх місяців: 4,2% у серпні та 4,4% у липні, але краще ніж 7,1% у червні та 11,7% у травні.

До серпня цього року зростання промислового виробництва у вересні становило 4,5%, однак з урахуванням сезонного коригування було зафіксовано спад на 1,1%.

Загалом за дев'ять місяців поточного року промвиробництво в Україні скоротилося на 7% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

***

Різке відновлення економіки після жорсткого карантину підійшло до кінця, свідчать дані трекера економічних змін, розробленого Центром економічної стратегії (ЦЕС).

"Трекер показує, що це швидке відновлення економіки після карантину або добігає кінця, або вже завершилося. Активність, з якою поновлювалася економіка після повного локдауна, завершилася. Зростаючий тренд зупинився, далі все буде залежати від економічної політики, умов ведення бізнесу, кон'юнктури на зовнішніх ринках ", - прокоментувала Інтерфакс-Україна заступник директора ЦЕС Марія Репко.

COVID-19 в Україні

В Україні станом на ранок п'ятниці, 23 жовтня, зафіксовано нову рекордну кількість захворювання на коронавірусну хворобу COVID-19 - 7 517 нових випадків, одужали 2 680 людей, помер 121 пацієнт, свідчать дані на сайті Системи моніторингу поширення епідемії коронавірусу Ради національної безпеки і оборони.

Фінансові ринки

Створення інфраструктури для розвитку фондового ринку в Україні може зайняти три роки. Про це прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив на нараді з обговорення питання створення інфраструктури для розвитку фондового ринку в Україні, передає прес-служба уряду.

Коментар. Незрозуміло, про що йдеться. Для початку інфраструктура є. Немає паперів.

***

Фінансова група ICU запустила платформу ICU Trade - інформаційний сайт online.icu і торгову систему ICU Trade, яка дозволяє інвесторам торгувати облігаціями внутрішньої державної позики (ОВДП) онлайн з миттєвими гарантованими розрахунками, зокрема з мобільних пристроїв.

Новини інших галузей

"Інтерпайп" здійснив першу поставку пасажирських залізничних коліс до Таїланду.

***

У січні-вересні "Нафтогаз" скоротив видобуток газу на 0,5% до 10,1 млрд куб. м      

Світові фінансові та економічні новини.

Вибори в США

Відбулись другі і останні перед виборами в США дебати між двома основними претендентами на посаду президента США, які самі по собі навряд чи зменшать значну перевагу Джозефа Байдена у симпатіях виборців.

Макроекономічні індикатори Єврозони та США

  • Композитний (попередній - до уточнень) складний індекс менеджерів закупівлі PMI Єврозони, який розглядає активність як у виробництві, так і в секторі послуг, знизився до чотиримісячного мінімуму в жовтні до 49,4 проти 50,4 у вересні. Показник нижче 50 означає скорочення активності.
  • Індексів менеджерів закупівлі PMI у виробничому секторі Німеччині зріс до 30-місячного високого максимуму у 58,0 пунктів у жовтні, суттєво вище в порівнянні з очікуваним 55,1 і перевершивши навіть найоптимістичніші оцінки.
  • PMI у секторі послуг Німеччини знизився до пунктів 48,9 у жовтні проти очікуваних 49,2, нижче 50 сигналізуючи зниження активності в секторі.
  • У жовтні композитний індекс PMI Німеччини досяг 54,5, враховуючи важливість її обробної промисловості для загальної економіки.
  • Індекс Споживчого Клімату Німеччини від компанії Gfk за листопад знизився до -3,1 від значення попереднього місяця -1,7, що гірші за оцінки консенсус –очікування (-2,8). Більше того,
  • Індекс споживчих настроїв Єврозони також виявився гіршим за очікування ринку і знизився до -15,5 з -13,9 попереднього значення.

Коментар.

«Зоні євро загрожує підвищений ризик подвійного спаду, оскільки друга хвиля вірусних інфекцій призвела до нового падіння ділової активності в жовтні», - заявив Кріс Вільямсон, головний економіст з бізнесу в IHS Markit.

Він додав, що дані «розкрили історію про дві економіки, коли виробники мали найшвидший ріст з початку 2018 року … але посилення обмежень Covid-19 спричинило все більший збиток у сфері послуг».

Зниження споживчих настроїв та активності в секторі послуг пояснюється в обох випадках другою хвилею корнавірусних інфекцій.

Більший PMI у виробничому секторі зіграв на користь євро. А гірші дані по споживчим настроям підкріпили аргументи щодо додаткового пом’якшення монетарного режиму Європейським центральним банком.

Результати змішано впливають на курс євро через силу виробничого сектору Німеччини.

  • Дані, опубліковані в США, показали, що первісні звернення по безробіттю за один тиждень впали до 787 тис. за тиждень, що закінчився 16 жовтня, і були значно меншими за очікувані 860 тис. Д того ж цього, показники попереднього тижня також були переглянуті в меншу сторону нижче – до 842 тис. з 898 тис.
  • У вересні продажі житла на вторинному ринку в США зафіксували зростання у 9,4%, що більше, ніж очікувалось.

Дані продовжували підтримувати високий рівень пропозицій по купівлі долара США.

Учасники валютного ринку тепер з нетерпінням чекають флеш-версії (попередні дані) індексів менеджерів закупівлі, PMI, Єврозони, що відіграватиме ключову роль у формуванні настроїв навколо спільної валюти.

Пізніше під час ранньої північноамериканської сесії, будуть опубліковані попередні дані миттєвого американського PMI для секторів виробництва та послуг, що також буде розглядатися як чинник пожвавлення торгівлі валютою в останній день цього тижня.

Композитний індекс PMI Єврозони



Рис.6
Рис.6


Рис.7
Рис.7


Рис.8
Рис.8

ПОВЕРТАЮЧИСЬ ДО МІСЦЕВОГО РИНКУ АКЦІЙ

Після того як індекс Української біржі підріс та стабілізувався, вчора не змінився сьогодні від нього слід скоріше чекати невеликого руху. А от напрямок цього руху видається доволі невизначеним.




сайт "КІНТО"

тел. (044) 246-73-50




Настроение рынка на 23 октября 2020
Падение
0 0
Рост
Комментарии и премаркет этого дня:
Аналітичний огляд ринку
КІНТО


Copyright © Українська біржа, 2008-2024. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: Україна, 04107, м.Київ, вул. Якубенківська, буд. 7-г
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду