Котирування українських єврооблігацій та акцій більшості вітчизняних компаній, що торгуються на зарубіжних біржах, йшли вгору після новини про виділення Україні близько 40 млрд дол від США. Суттєва підтримка від країн заходу дає сподівання на можливість України достойно протидіяти російській військовій агресії.
Серед окремих випусків євробондів зазначимо, що облігації з погашенням в 2024 році піднялися у ціні на 8.7% до рівня 41 центів за долар номіналу (дохідність до погашення 65%). Ліквідність українських євробондів залишається низькою, про що свідчить широкий спред між котируваннями на купівлю та продаж (41,1 купівля / 43,7 продаж), тобто спред становить 6%. Випуск євробондів з погашенням у 2032 році за тиждень додав у вартості 16% до позначки 38 центів (дохідність 24,7%). Найбільш короткі цінні папери зі строком виплати у вересні досягли ціни 70 центів за долар, на фоні заяв Минфіна про продовження обслуговування зовнішніх боргів країни.
На Варшавській біржі акції «Кернел» зросли на 18% до 28 злотих, а акції «Агротон» підскочили на 10% до 5,38 злотих. По акціям «Мілкіленд» підйом був на 15% до 1,05 злотих. Компанія «Мілкіленд» з початку року втратила 52% своєї ринкової капіталізації, яка зараз становить лише 7 млн дол.
17 травня Міністерство фінансів розмістило «військові» ОВДП на загальну суму 7,5 млрд грн. Найбільші надходження в розмірі 3,9 млрд грн були від продажу облігацій з погашенням у жовтні наступного року та дохідністю 11,5% річних. Міністерство фінансів з початку повномасштабного нападу росії провело 30 аукціонів із продажу військових облігацій, залучивши до державного бюджету майже 60 млрд грн, близько 144 млн дол. та 177 млн євро.
Готівковий курс долара в Україні за тиждень підскочив вгору на 10% з 34,50 до 38,00 грн/дол. Певною причиною різкої зміни обмінного курсу стали заходи Національного банку які скасовують обмеження на встановлення курсу, за яким уповноважені установи можуть продавати готівкову іноземну валюту клієнтам. Раніше відповідний курс не мав відхилятися від офіційного більш ніж на 10%. Також скасовано аналогічні обмеження на встановлення курсу, за яким банки списують з рахунків клієнтів кошти в гривні, якщо клієнти розраховуються гривневими картками за кордоном. Поки курс конвертації для банківських карток становить 32,00 грн/дол. Тим часом, всі операції юридичних осіб — імпортерів та експортерів здійснюються за курсом, близьким до офіційно зафіксованого (29,25 грн/дол.). Оголошені Нацбанком валютні заходи стосуються лише роботи банків у готівковому сегменті ринку.
новини економіки
- Байден підписав пакет допомоги Україні на 40 млрд дол
читати докладніше
Інвестиційна компанія «Івекс Капітал»
Операції з цінними паперами
Управління активами
Тел.: (+380 44)590-5454
Україна, м.Київ 01021
Кловський узвіз, 7
БЦ "Carnegie Center"
16 поверх
www.eavex.com.ua
Представлений матеріал був підготовлений на
основі даних з відкритих джерел. Перевірка достовірності таких даних нами не
проводилася. Оцінки та прогнози, що містяться в публікації є приватною думкою
аналітиків стосовно відповідних подій та не є пропозицією для здійснення
будь-яких операцій з цінними паперами.
Ліцензія НКЦПФР від 06.10.2015