Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
Понеділок, 25.11.2024 19:26
English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Строковий ринок
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Спецпроекти
Корисні посилання

Аналітика та новини фондового ринка

Понедельник, 14 октября 2024

Щотижневий огляд фондового ринку

Eavex Capital
Прогнозируемое настроение рынка: Нейтрально

На первинному аукціоні з розміщення ОВДП на минулому тижні Мінфін зміг залучити дуже пристойну суму в 30,2 млрд грн. Підвищений попит на державні облігації дозволив Мінфіну трохи знизити встановлені дохідності. За трьох-річними ОВДП ставка дохідності стала менше на 50 базисних пунктів, а саме 16,1%. Для облігацій з погашенням в лютому 2028 року дохідність залишалася без зміни на позначці 16,8%.

Загалом з початку цього року завдяки продажу ОВДП уряд зміг залучити еквівалент в 10,8 млрд доларів для фінансування бюджету.

На ринку українських суверенних євробондів ситуація залишається відносно несприятливою. Попит з боку інвесторів на вторинному ринку є низьким, що призвело до падіння індикативних котирувань українського боргу в середньому на 1,8%. Єврооблігації Україна-2029 торгуються по ціні 56,8 центів за долар номіналу, що передбачає дохідність до погашення 16,5% річних у доларах.

В той же час, серед корпоративних єврооблігацій українських емітентів була переважно позитивна динаміка котирувань. По євробондам «Нафтогаз-2028» було зростання на 1% до 82 центів за долар номіналу (дохідність до погашення 14% річних). 

По акціям українських компаній, що торгуються на Варшавській біржі, було падіння цін. Акції компанії «Кернел» подешевшали на 1,9% до 12,7 злотих через повідомлення про те, що деякі активи компанії в порту Чорноморська постраждали внаслідок нещодавніх російських атак дронами.

На міжбанківському валютному ринку гривня зберігає певну стабільність завдяки діям Нацбанку по балансуванню попиту та пропозиції. Регулятор за тиждень продав з резервів 877 млн доларів, що було на 150 млн доларів більше ніж тижнем раніше.

Золотовалютні резерви України у вересні зменшилися на 8,1% до 38,9 млрд доларів. Безпосередньо інтервенції НБУ на валютному ринку у вересні становили 3,2 млрд доларів.

Тенденція до збільшення інтервенцій НБУ на ринку може свідчити про наявність фундаментальних чинників які тиснуть на курс гривні. Таким чином, прогноз девальвації гривні до рівня 43,50 грн/дол. на горизонті найближчих місяців поки залишається як базовий сценарій.

новини економіки

- Інфляція прискорилася з 7,5% до 8,6% за підсумками вересня

читати докладніше


Інвестиційна компанія «Івекс Капітал»

Операції з цінними паперами

Управління активами

Тел.: (+380 44)590-5454

Україна, м.Київ 01021
Кловський узвіз, 7
БЦ "Carnegie Center"
16 поверх

www.eavex.com.ua

Представлений матеріал був підготовлений на основі даних з відкритих джерел. Перевірка достовірності таких даних нами не проводилася. Оцінки та прогнози, що містяться в публікації є приватною думкою аналітиків стосовно відповідних подій та не є пропозицією для здійснення будь-яких операцій з цінними паперами.

Ліцензія НКЦПФР від 06.10.2015

Настроение рынка на 14 октября 2024
Падение
0 0
Рост
Комментарии и премаркет этого дня:
Щотижневий огляд фондового ринку
Eavex Capital


Copyright © Українська біржа, 2008-2024. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: Україна, 04107, м.Київ, вул. Якубенківська, буд. 7-г
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду