З моменту останнього коментаря по ЕК «Донбасенерго» – 28 листопада 2011 р. – їх акції продемонстрували гіршу динаміку порівняно з іншими компаніями сектору, а доходність паперів за цей час, порівняна з індексною, – -11%. З початку року акції емітенту продовжують слідувати за рухом ринку УБ в цілому, відстаючи всього на половину відсоткового пункту. Обсяг торгів акціями Донбасенерго за останні три місяці зменшився на 30%, до 43 млн. грн. (без урахування угод РЕПО), порівняно з трьома місяцями раніше. Це пов’язано не тільки зі слабкою ліквідністю акцій емітенту порівняно з, наприклад, Центренерго, а й із загальною кон’юнктурою фондового ринку.
Ми очікуємо, що обсяг виробництва електроенергії у 2011 р. на «Донбасенерго» складе 8 900 млн. кВт/г. (+10%, р/р). В цілому ж в Україні виробництво електроенергії тепловими енерго-генеруючими компаніями НАК «ЕКУ» за цей період зросло на 10,2%, до 54,8 млрд. кВт/г. Тож, темпи зростання обсягів виробництва Донбасенерго та в середньому по компаніях близькі. Згідно з нашими прогнозами, наступного року компанія продемонструє зростання обсягів виробництва електроенергії не менше, ніж 5%.
Прогнозна оптова ринкова ціна на електроенергію на ОРЕ України в 2011 р. зросла на 23,4%, з 527 грн. за 1 МВт/г у грудні 2010 р. до 620 грн. у грудні 2011 р. Вже у січні 2012 р. прогнозна оптова ринкова ціна на електроенергію зросла на 4% м/м, до 645 грн. за 1МВт/г. Середній тариф на електроенергію за 11 місяців 2011 р., продану в ОРЕ, для Донбасенерго склав 528 грн. за 1 МВт/г (+24% р/р), що на 7% менше порівняно із середнім тарифом по генеруючих компаніях (564 грн.) та на 12% менше порівняно із тарифом для Західенерго (603 грн.). При цьому, тарифи для населення залишаються нижче економічно-обґрунтованих рівнів і є одними з найнижчих у Європі. Тому, зростання тарифів відбуватиметься і надалі, але слід враховувати і реформування ринку вугілля, що зменшить позитивний ефект для теплової генерації від зростання тарифів.
Компанії теплової генерації, в тому числі і Донбасенерго, суттєво покращили свої фінансові показники у 2011 р., порівняно з 2010-м, завдяки як зростанню тарифів на електроенергію, так і зростанню обсягів виробництва продукції. На сьогодні по факту за чотири квартали (останній – 3 кв. 2011 р.) показник EBITDA на мВт/г для емітенту складає $2,8 – це найменший показник порівняно з іншими генераторами (Західенерго – $4,5; Центренерго – $6,1; Дніпроенерго – $8,2 на мВт/г). Майбутні ж прибутки генеруючих компаній мають бути в 3-5 разів вищі сьогоднішніх рівнів, а саме – EBITDA $15-25 на мВт/г.
Акції компанії, окрім великої недооцінки за методом порівняння та потенціалу за методом ДГП, мають ще високу ймовірність зростання ціни під час оголошення конкурсу на приватизацію державної частки компанії (по аналогії з іншими генераторами). Але на сьогодні ми не очікуємо, що акції Донбасенерго переграють ринкову доходність. Основною причиною цього є мала ліквідність на фондовому ринку та зосередження уваги інвесторів у невеликій кількості цінних паперів.
•
сайт КУА "КІНТО"• тел. 390-57-60