Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
Субота, 06.07.2024 19:19
English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Строковий ринок
Члени біржі
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Спецпроекти
Корисні посилання

Аналітика та новини фондового ринка

Вторник, 19 июня 2012

Аналітичний огляд ринку

КИНТО
Прогнозируемое настроение рынка: Нейтрально
Индекс UX по итогам дня: 943,27-0,54%
Новий тиждень на українському ринку розпочався з фіксації прибутків після зростання за попередні дні. Сприяли цьому обережні настрої інвесторів на глобальних ринках. Так, після швидкої ейфорії від результатів виборів у Греції, ринки швидко змістили фокус на Іспанію, доходності за 10-річними облігаціями якої зросли до чергового рекорду у 7,16%. Інвестори побоюються, що результати аудиту іспанських банків, які публікуватимуться на цьому тижні, можуть виявити «діру» у балансах значно більшу, ніж розмір запропонованої допомоги у €100 млрд. Загалом ринки боргового капіталу стрімко закриваються не лише для банків, як про це говорилося раніше, а й для суверена. Залучати кошти під 7% і більше стає не лише не вигідно, а й важко. Тому ймовірність порятунку не лише банків, а й самої держави стає дедалі більшою. А це, звісно, обтяжить бюджети все ще стабільних держав і може загрожувати пониженням їхніх рейтингів. Одним із важливих індикаторів стануть результати розміщення іспанських векселів на €3 млрд., заплановане на сьогодні, та бондів, заплановане на четвер.

Можливо, зовнішні ринки падали б активніше, якби не очікування сюрпризу від ФРС. Засідання комітету по монетарній політиці відкривається сьогодні, а результати будуть оголошені завтра, тож ринки спекулюють цією подією. Водночас, чіткого передбачення можливих дій від ФРС ні у кого немає. Одні вважають, що максимум на що можна очікувати, так це продовження операції «twist», тобто перебалансування портфелю облігацій центробанка з коротких у більш довгі, та збільшення її обсягу ще на $200 млрд. (нагадаємо, що згідно плану ця програма завершується наприкінці місяця). Інші сподіваються на більше «диво» у вигляді QE3 обсягом $350 млрд., з яких $100 млрд. – сплямується на викуп іпотечних облігацій, а $250 млрд. – державних облігацій. Разом з тим, існує і чимала група скептиків, яка не прогнозує якихось конкретних дій від ФРС з огляду на відсутність дефляційних тенденцій в економіці та особливо напередодні президентських виборів. Якщо так, це може дати досить негативний поштовх ринкам.

Світові лідери на самміті G-20 у Мексиці не порадували конкретикою, обмежившись стандартним комюніке.

Сьогодні зранку торги в Азії проходять змішано. Російський ринок відкрився у нулі, а європейські індекси – з мінімальним ростом. Поки настрої на ринках не сприяють продовженню зростання в українських акціях, тож ми очікуємо переважно нейтральних торгів сьогодні.


Новини

Світовий банк знизив прогнози зростання економіки України на 2013 рік.

  • 2012: 2,5%
  • 2013: 3,8% з 4,0%
  • 2014: 4,0%

Також були покращені прогнози по дефіциту поточного рахунку.

Коментар аналітика: Нейтральна новина. Як правило, МФІ з лагом змінюють прогнози, тому зниження темпів росту ВВП на 2013 рік не стало неочікуваним.

Moody’s знизило кредитний та депозитний рейтинг Райффайзен Банку Аваль з Ba1 до Ba3 з негативним прогнозом.

Коментар аналітика: Нейтральна новина. Зниження рейтингу пов’язане з аналогічною дією щодо материнської структури у зв’язку з глобальним переглядом рейтингів банків агентством.

Оскільки банк не має значних ринкових кредитних зобов’язань (основна частина боргу – перед материнською структурою), необхідність рефінансування відпадає, а тому рейтинг особливого навантаження не несе.

Обсяги переказів банками України грошей у офшори за останні два роки склав $53,4 млрд.

За інформацією зі ЗМІ, за 2010-2011 рр. українські банки перерахували в офшорні зони $53,397 млрд.

1. Кіпр - $51,495 млрд.

2. Британські Віргінські острови – $1,16 млрд.

3. Беліз – $602,945 млн.

Лідери операцій:

1. Приват Банк (І. Коломойський) – $32,717 млрд.

2. ПУМБ (Р. Ахметов) – $3,249 млрд.

3. Надра (Д. Фірташ) – $1,155 млрд.

Коментар аналітика: Дуже цікава статистика. За тих же два роки (2010-2011) з Кіпру в Україну надійшло $4,1 млрд. прямих інвестицій (за 1 кв. 2012 надійшов ще $1 млрд.). Ще одним каналом надходжень є кредитний, за яким реальний сектор отримав $8,6 млрд. надходжень за два роки, однак НБУ, на жаль, не дає розбивку по країнах.

Міжнародне рейтингове агентство Fitch підвищило довгостроковий рейтинг компанії «Інтерпайп» з позначки RD до В-. Прогноз рейтингу – стабільний.

Агентство пояснює це закінченням перемовин Інтерпайпу щодо реструктуризації єврооблігацій, крім того, зазначає стійкість ринкових позицій Інтерпайпу (ринок безшовних труб та залізничних коліс) та конкурентну структуру собівартості продукції компанії.

Коментар аналітика: Нейтральна новина. Інтерпайп поступово повертає собі довіру рейтингового агентства, але довіра інвесторів поки що відсутня.

«Інтерпайп Україна» заключила контракти на поставку сталевих труб:

  • на суму 6,332 млн. грн. з газопостачальною компанією «Дніпропетровськгаз» (термін поставки: протягом 12 міс.);
  • на суму 287,868 млн. грн. з «Укргазвидобуток» (до 2013 року);
Коментар аналітика: Позитивна новина, яка навряд чи знайде відображення у ціні акцій інтерпайпівських заводів через слабку ліквідність останніх на фондовому ринку.



Настроение рынка на 19 июня 2012
Падение
3 0
Рост
Комментарии и премаркет этого дня:
Ежедневный обзор рынка, комментарии по актуальным новостям
Инвестиционная группа «Сократ»
Перед открытиемПадение
Брокерский Дом "Открытие"
Комментарии к открытию рынка
ООО "Восточно-Крымская фондовая компания"
ПремаркетПадение
Инвестиционная группа ІТТ
Обзор фондового рынка
ИК ИФГ КАПИТАЛ
Премаркет
Сити Брок, Михальчук Дмитрий
Ожидаем снижениеПадение
Сергей Доценко, аналитик "Gainsfort online"
Premarket: проблемы в Испании не позволяют рынкам спокойно расти
Дмитрий Михайлусенко, ведущий специалист департамента интернет-трейдинга Dragon Capital


Copyright © Українська біржа, 2008-2024. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: Україна, 04107, м.Київ, вул. Якубенківська, буд. 7-г
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду