Вчора індекс УБ знизився на 1,13%. На локальному ринку акцій поступово вимальовується технічна картина зниження після невеликого росту. Проте, можливо, ситуація повторює зовсім недавню, коли начебто початок зниження фонового індексу змінився його підйомом. Особливих корпоративних новин, які могли б негативно вплинути на хід торгів, вчора та в кінці минулого тижня, не було. Обсяги виробництва за листопад в металургійному секторі України в цілому вийшли кращими, ніж в попередньому місяці; КВБЗ спрацював дещо гірше. В більшій мірі на хід торгів могли, окрім іншого, негативно вплинути макроекономічні та фінансові новини: останнє зниження міжнародних резервів України, ріст дохідностей українських єврооблігацій та 5-річних кредитно-дефолтних свопів України.
Проте, і негатив на зовнішніх ринках також міг негативно позначитись на перебігу торгів в Україні. Вчора європейські та американські біржі суттєво коригувались вниз від багаторічних та історичних максимумів. Широкі європейський та американський фондові індекси Stoxx Europe 600 та S&P500 знизились близько 0,7%. На 0,9% знизився і зведений доларовий фондовий індекс країн, які розвиваються, MSCI EM.
Сьогодні спостерігається справжній провал на фондовому ринку Китаю. Основний китайський континентальний індекс Shanghai Stock Exchange Composite Index знижується на 5,4%, чого не було вже досить давно. Зниження відбувається від максимуму за три з половиною роки, який був досягнутий сьогодні в середині торгів справжнім «стрибком» індикатору на 22% в останні три тижні. Фондовий індекс Гонконгу втрачає менше – 2,5%. Сьогодні зранку майже всі азійські індекси суттєво нижче значень вчорашнього закриття. Не дивно, що і індекс MSCI EM зранку втрачає вже більше відсотка. В значному мінусі зранку і ф’ючерси на європейські фондові індекси. І в цьому випадку доречно згадати, що зниження відбувається від п’яти- чи, скоріше, семирічного максимуму.
Тиск на ринок додатково спричиняють зниження цін на нафту, та вихід в понеділок слабких даних по імпорту КНР (у листопаді зафіксовано скорочення на 6,7% в річному виразі, в той час як аналітики очікували підвищення. Хоча, імовірно, в більшій мірі на ринки впливає фіксація прибутків учасниками ринку, які вирішили не ризикувати на фоні не дуже гарних макроекономічних новин з Китаю, і забрати частину «виграшу», який вони отримали за рахунок виходу в п’ятницю, вчора та сьогодні зранку фондових індексів (Європи, США та Китаю) на багаторічні максимуми.
На такому зовнішньому фоні та за таких новин по фінансам України, сьогодні варто очікувати продовження зниження цін на українському ринку акцій.
· сайт "КІНТО"
· тел. (044) 390-57-60