Індекс УБ вчора підріс на 0,76%. До певної міри місцевий фондовий ринок в менших масштабах вчора повторив рух попереднього дня: спочатку зниження, а далі – ріст. Відскік наверх від рівня в 940 пунктів по індексу УБ був дуже енергійним, хоча і дещо призупинився на верхньому кінці цінового діапазону. Відчувається, що гравці вважають рівні 920-940 пунктів по індексу, як не зовсім адекватні і низькі, можливо, навіть небезпечні. Щоправда, поки що не дуже зрозуміло, який рівень цін акцій зараз влаштує ринок. Ситуація з технічної точки зору видається невизначеною. На ринок тисне непроста фінансова ситуація в державі, що конкретно виливається в помітне підростання дохідностей єврооблігацій. Якщо конкретніше, то тут необхідно звертати увагу на дохідності базового для ринку випуску суверенів «Україна-23». По закриттю ринку, станом на вечір 16 грудня, його дохідність за інформацією агентства Bloomberg склала 17,05%, що доволі неприємно.
Кабінет міністрів України розраховує на прийняття податкового та бюджетного пакета Верховною Радою до 26 грудня, що дає шанси на отримання чергового траншу Міжнародного валютного фонду (МВФ) у розмірі $ 3 млрд. на початку січня 2015 року, повідомило відоме американське фінансове видання Wall Street Journal з посиланням на інтерв'ю міністра фінансів України Наталії Яресько. "Уряд України має прийняти жорсткий бюджет 2015 і провести реальні реформи в найближчі тижні, щоб виграти розширений новий пакет міжнародної фінансової допомоги. Але Київ все ще сподівається отримати черговий транш кредитів МВФ на початку наступного місяця.", - сказала глава Мінфіну. Яресько зазначила, що Україна потребує додаткового пакета фінансової допомоги, який би дозволив зупинити "цикл недовіри" і сказала, що потреби країни у фінансуванні перебувають "у тому ж діапазоні", що і озвучені раніше Financial Times попередні підрахунки чиновників МВФ в $ 15 млрд. до початку 2016 року.
Що стосується зовнішніх ринків, то тут, імовірно, основною новиною варто вважати високу волатильність на фінансовому ринку Росії в останні дні: велике зниження курсу рубля до основних валют та зниження доларового індексу РТС до мінімальних значень, близьких до значень початку 2009 року. Що стосується західних бірж, то вчора фондова Європа підростала, а фондовий ринок США - знижувався. Основні індекси цих регіонів, відповідно змінились різнонаправлено: панєвропейський індекс STOXX 600 додав 1,7%, а широкий американський S&P 500 втратив 0,85%. Причому, основні європейські індекси країн додали ще більше: німецький DAX та французький CAC 40 – 2,5% та 2,2% відповідно. Зведений доларовий фондовий індекс країн, які розвиваються, MSCI EM, вчора продовжив зниження і втратив 1,5%. Наразі індекс наближається до рівня численних локальних мінімумів останніх 5-и років і лінії дуже сильної підтримки у 900 пунктів.
Сьогодні зранку після вчорашнього росту ф’ючерси на європейські фондові індекси знижуються, як і індекс MSCI EM, незначно втрачає – 0,14%.
Виходячи з технічної картини, на українському фондовому ринку варто очікувати незначного росту індексу УБ з наступною невеликою корекцією вниз. Іншим варіантом є невелика корекція індексу з наступним ростом. Ринок потребує певної невеликої корекції.
· сайт "КІНТО"
· тел. (044) 390-57-60