За перший місяць 2012 року акції Дніпроенерго отримали доходність 5,68%, в той час як індекс УБ зріс на 0,38%. Переграли акції і інші енергетичні компанії, котрі за місяць продемонстрували незначне зниження своїх котирувань. При цьому, зростання акцій Дніпроенерго відбувається на невеликих обсягах – обсяг торгів на УБ за останній місяць склав близько 90 тис. грн.
Прогнозна оптова ринкова ціна на електроенергію на ОРЕ України у січні 2012 р. зросла на 4% м/м, до 645 грн. за 1 МВт/г, та залишиться на такому ж рівні у лютому. Середній тариф на електроенергію в 2011 році, продану в ОРЕ, для Дніпроенерго склав 536 грн. за 1 МВт/г (+25% р/р). Компанія має на 3% вищі ціни реалізації продукції порівняно з Центренерго та Донбасенерго, але ще відстає від тарифів Західенерго та Східенерго. Ми очікуємо, що в 2012 році тарифи для теплових електростанцій продовжать зростати, але меншими темпами, ніж в минулому році.
У 2011 році Дніпроенерго збільшила обсяг виробленої електроенергії на 11% р/р. В той час як загальний приріст виробництва е/е всіма ТЕС НАК «ЕКУ» склав 10%. Середньорічне зростання обсягів споживання електроенергії складає близько 3%. Враховуючи завантаженості потужностей АЕС та ГЕС, попит буде заповнюватись електроенергією виробленою ТЕС. Ми очікуємо, що обсяг виробництва електроенергії Дніпроенерго у 2012 році продовжуватиме зростати – на 10% р/р.
Згідно попередніх повідомлень ЗМІ, Дніпроенерго отримала в 2011 році чистий дохід у розмірі 8 484 млн. грн. (+36% р/р) та чистий прибуток у розмірі 286 млн. грн. (+51% р/р). Таким чином, компанія зменшила чистий дохід у четвертому кварталі на 12% порівняно з третім кварталом 2011 року, та отримала чистий збиток у розмірі 254 млн. грн. у четвертому кварталі. Частково такий збиток можна пояснити зменшенням тарифу на 15% у четвертому кварталі порівняно з третім. Але, зважаючи на це, чистий збиток у четвертому кварталі 2011 р. мав би бути меншим, ніж у четвертому кварталі 2010 р., проте це не так. На наш погляд це не стане негативним поштовхом для ціни акцій емітенту, оскільки у цілому в 2011 році компанія покращила свої фінансові показники, порівняно з попереднім роком, завдяки вдалим другому та третьому кварталам.
Як з точки зору доходного методу, так і за методом порівняння, акції Дніпроенерго мають потенціал зростання. При цьому, враховуючи кон’юнктуру фондового ринку України та зосередження уваги інвесторів у більш ліквідних акціях, цінні папери Дніпроенерго будуть демонструвати доходність на рівні ринкової.