Динаміка ціни акцій Центренерго практично слідує за рухом індексу УБ. З початку 2012 року доходність по акціях емітенту склала 2,39%, в той час як індекс УБ зріс на 1,20%. На цьому інтервалі акції Донбас- та Дніпроенерго випередили їх. Це пов’язано з попереднім відставанням обох генеруючих компаній, тоді коли акції Центренерго рухались попереду них. Після оголошення про приватизацію Центренерго та Донбасенерго у першому півріччі 2012 року, акції другої почали стрімко зростати.
Прогнозна оптова ринкова ціна на електроенергію на ОРЕ України у лютому 2012 року залишилась на рівні січня – 645 грн. за 1 МВт/г (без ПДВ), що на 4% більше порівняно з груднем 2011-го. Середній тариф на електроенергію в 2011 році, продану в ОРЕ, для Центренерго склав близько 530 грн. за 1 МВт/г., що на 21% вище порівняно з аналогічним періодом минулого року. Затверджені тарифи на електроенергію виробництва Центренерго та Донбасенерго є близькими, при цьому вони є меншими, порівняно з іншими енергетичними компаніями. Крім цього, тарифи для населення залишаються нижчими від економічно-обґрунтованих рівнів і є одними з найнижчих у Європі. Тому, зростання тарифів відбуватиметься і надалі в 2012 р., що матиме позитивний вплив на фінансові результати енергогенеруючих компаній, в тому числі і Центренерго.
Компанія у 2011 році збільшила обсяг виробництва електроенергії на 1,2%, нівелювавши своє відставання на початку минулого року порівняно з показниками 2010-го; в цілому ж ТЕС НАК «ЕКУ» в 2011 році збільшили обсяг виробленої електроенергії на 10%.
Енергогенеруючі компанії та електростанції НАК «ЕКУ» у січні 2012 р. виробили 6,9 млрд. кВт/г електроенергії, що на 3,9% більше, ніж у січні минулого року. В тому числі ТЕС енергогенеруючих компаній збільшили обсяг виробництва на 14,6%, до 5,4 млрд. кВт.год е/е.. Крім того, у лютому Центренерго відновила роботу газомазутного енергоблоку №5 потужністю 300 МВт на Трипільській ТЕС у зв’язку із дефіцитом е/е в ОЕС. Останній раз він працював восени 2007 р. у зв’язку із відсутністю вугілля на складах ТЕС, тоді було запущено три газомазутних блоки. Отже, слід очікувати високого рівня виробництва е/е компанією у зв’язку із погодними умовами.
Навіть незважаючи на нижчий рівень цін на електроенергію, порівняно з іншими компаніями галузі, а також менші обсяги виробництва електроенергії, Центренерго отримала кращі фінансові результати за три квартали 2011 р., порівняно з аналогічним періодом минулого року. Ми очікуємо, що компанія завершить рік з рентабельністю EBITDA та за чистим прибутком на рівні 11% та 7%, а в 2012 році збільшить ці показники.
З урахуванням нами прогнозованих виробничо-фінансових показників отримаємо коефіцієнт EBITDA на 1 мВт/г у 2011 р. на рівні $6,6 на мВт/г, а в 2012 р. – близько $8 на мВт/г. (фактично за останні чотири квартали цей показник склав $6,1 на мВт/г).
На сьогодні всі енергогенеруючі компанії, в тому числі і Центренерго, котуються надзвичайно дешево по відношенню до вартості заміщення: EV/Capacity від $50 до $70 на кВт потужності, що в 17-25 разів менше вартості спорудження таких мереж ($1200 на кВт); дешевше порівняно з іноземними компаніями-аналогами; мають високі фундаментальні потенціали за методом дисконтованих грошових потоків. Та основним драйвером росту в 2012 році, на наш погляд, буде приватизація державного пакету акції Центренерго. Таким чином, рекомендація залишається: «купувати».