З часу написання останнього огляду місяць тому, акції Укртелекому знизилися на 5,5% при загальному падінні індексу УБ на 7,8%. Насправді ж за даний проміжок часу не трапилося жодних знакових подій, але це надає нам можливість коротко підбити підсумки року, що минув.
Отже, протягом 2011 року Укртелеком показав абсолютно найкращу дохідність з-поміж 18 найбільш ліквідних акцій на ринку заявок Української біржі (-17,7% проти -41,3% індексу УБ). Це викликано, передусім, проведенням довгоочікуваної приватизації компанії весною цього року і відповідними очікуваннями інвесторів щодо реструктуризації бізнесу Укртелекому. Тим не менше, ніяких рішучих кроків з боку власників не було здійснено за виключенням сприяння підняттю тарифів на фіксований зв'язок на 35% та озвучених намірів продати бізнес мобільного зв’язку UTEL. Як виявилося, перша подія не мала вирішального значення для фінансового стану компанії, хоча в сукупності з поступовим скороченням витратної частини, це допомогло вийти на найвищий рівень рентабельності EBITDA за останні 8 кварталів та показати перші формальні прибутки після послідовно збиткових 4-х кварталів. Другий фактор поки що додає невизначеності через низьку прозорість оформлення угоди.
Отже, сьогодні акції Укртелекому торгуються на 30% нижче від свого річного максимуму, що є найбільшим показником на ринку (50% для індексу УБ). Це, так само як і річна динаміка, викликає певні запитання стосовно перекупленості цінних паперів компанії. Власне, технічно так і є, але тим не менше, ми вважаємо, що теперішня премія до ринку може бути обґрунтованою. Це пов’язано з декількома факторами: очікуванням продажу UTEL на початку 2012 року, що стане відправною точкою для формування довгострокового відношення ринку до акції; наявністю на ринку стратегічного інвестора; наявність умовно «справедливої ціни» Укртелекому, якою є ціна приватизації компанії (~61 коп.).
Продаж UTEL є чи не єдиним фактором, який може серйозно вплинути на ціну акцій Укртелекому в наступному році. Зміни фінансового стану компанії відбуваються повільно і в даній ситуації не видно можливостей їх швидкого покращення, саме тому вплив фінансів на рух акції буде дуже незначним. Відповідно, від цього і треба відштовхуватися, розглядаючи акцію на купівлю чи продаж. У разі, якщо угода по реалізації UTEL відбудеться прозоро та успішно (>$250 млн.) це може стати спекулятивним драйвером для зростання акції і в такому випадку її необхідно оперативно докуповувати. Є і протилежний варіант – це мізерна ціна продажу оператора та, як наслідок, втрата будь-яких обґрунтованих ідей для зростання акції у коротко- та середньостроковій перспективі.
Зважаючи на поточну технічну картину, ми вважаємо недоцільним проводити будь-які вагомі угоди з акціями Укртелекому до появи детальнішої інформації стосовно конкурсу з продажу UTEL та рекомендуємо тримати їх.
• сайт
КУА "КІНТО"• тел. 390-57-60